Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Další blogovací systém

Před lety byla éra blogovacích systémů, dnes se již na tomto konkurenčním poli konkurence usídlila a moc nových podobných systému se již na svět prodrat nesnažilo. Až doposud, nyní se snaží na scénu free blogovacích systémů vystoupit projekt NetStránky.cz, který je sice pořád ve vývoji, ale již zde bloguje, či aktivně publikuje, 600 webmasterů.

Webové stránky zdarma jsou alternativou pro ty, kterým nevyhovují zaběhlé eStranky nebo dle mě naprosto katastrofální Webgarden! Můžete zde provozovat své stránky na doméně 3.řádu (netstranky.cz, zapisnicek.cz, zacit.cz, wobo.cz, blackhole.cz, albums.cz) nebo si web můžete vytvořit na vlastní doméně 2.řádu. NetStránky nabízí základní funkce a nastavení na které jsme zvyklí (editor k psaní příspěvků, kniha návštěv, počítadla, blok odkazů, zaheslování stránek a v neposlední řadě hojně využívaná fotoalba), zajímavou výhodou pak může být možnost editace jak HTML kódu tak CSS, což většina provozovatelů nepovoluje.

Osobně jsme si NetStránky.cz vyzkoušel a myslím, že pro neznalé HTML kódu (pro které je služba vytvořena) je to zajímavá alternativa k již zaběhnutým systémům. Pro ty co mají základy je služba výhodná v tom, že si stránky mohou sami upravit dle svého vkusu (editací šablony včetně CSS), ale ty kteří se o tvorbu webu zajímají o drobet více asi tato služba nic neřekne a to hlavně z toho důvodu, že tento systém na tvorbu webových stránek je primárně určen široké veřejnosti s neznalostí HTML.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.