Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Evoluce České pošty

Česká pošta v minulém týdnu představil svůj nový web, který připravila společnost MEDIA FACTORY. Tato webová prezentace dosahuje vysokých požadavků současného trendu webových stránek. Avšak nejsme si jist, že by takovýto tah nějakým způsobem dokázal pohnout obratem České pošty. Netvrdím, že to byl špatný krok, to určitě ne, ale popravdě nevím, jak vůbec stránky české pošty dříve vypadaly (ani web archivy českou poštu nezaznamenaly).

Určitě jste všichni zaznamenali v minulých týdnech ve svých poštovních schránkách (ne v emailu, vážně v reálné poštovní schránce) reklamní dopis, kde Česká pošta nabízí služby, jenž obnáší to, že vy napíšete elektronický dopis, dodáte adresu a Česká pošta tento dopis vytiskne na papír, zabalí, (nalepí známku 🙂 ) a odešle. Tato služba se jmenuje DopisOnline a v odkazu se dočtete více.

Možná o drobet zajímavější mi přijde služba Pohlednice MMS. Tato služba Vám umožňuje obrázek a text z vašeho mobilního telefonu odeslat pomocí MMS zprávy České poště, ta poté tuto pohlednici vytiskne a zašle na Vámi zadanou adresu v ČR.

Pod tímto odkazem najdete všechny elektronické služby České pošty, které přinesla její evoluce.

[poll id=“25″]

Komentáře (3)

 1. Freezy napsal:

  tak starý web vypadal obdobně 😀 akorát byl hnusnější 😀 jinak pokud jde o zaslání mms nebo podobného zvěrstva, na co jsou pak emaily? tam mám aspoň jistotu, že to dorazí, na rozdíl od české pošty 😀 a pokud už něco posílám, raději volím PPL nebo podobnou přepravní službu než českou poštu 🙂

 2. Tomáš Pučík napsal:

  Myslím že ty nové služby jsou určitě krok správným směrem. Vidíme že se Česká pošta snaží jít trochu s dobou a mě osobně už je jedno jestli je to kvůli penězům, nebo spokojeným zákazníkům…

  • mirecekp napsal:

   Krok ku předu, ale jestli správným směrem nevím. Můj názor je, že česká pošta je v posledním tažení a dokud se bude jakkoliv modernizovat služby které doposud nabízela nikdy vzhůru nepůjde, už bude jen upadat. Nikterak nechci hanit českou poštu, ale nevidím v tom budoucnost, pouze snahu o nepropadnutí v zapomnění..

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.