Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Google – Seznam – ONCZ.net

logo oncz.netMáme na českém internetu nového konkurenta seznamu či dokonce googlu?
Je to necelý týden co jsem objevil rozjíždějící se katalog internetových stránek www.ONCZ.net. Je to jako lavina, návštěvníci přibývají, administrátoři registrují své weby a první návštěvníci směle hledají, to co potřebují. Je vůbec ještě možné v českých končinách dokázat něco jako dokázal Ivo Lukačovič v roce 1996. Vybudovat stabilní portál, který nabídne lidem to co potřebují (nebo spíše chtějí)??

Vaše nejsnazší cesta k internetu.

Tak zní slogan ONCZ. Nevím jak jiným uživatelů, ale mě na první pohled upoutal designem. Krásná a jemná barva, která se nikterak netluče s texte nebo jinými motivy stránky. Nekopíruje žádný jiný web, je to originál, což samo o sobě na něm je dost poutavé 😉 . Mě například Atlas a Centrum odradili svým „rádoby novým vzhledem“, který o několik týdnů dříve měl Yahoo (ovšem yahoo tomu dodal „šťávu“).
Snaží se být vtipný… dobrá volba myslím. Protože reklamní kampaně stylu Vodafon se mi moc líbí. Na úvodní straně, vedle okna pro vyhledávání je vždy nějaký vcelku i vtipný vtip 😀 .

V současné době ještě asi nebude www.ONCZ.net schopen konkurovat seznamu či snad googlu, ale myslím si, že si své místo u dost velké skupiny uživatelů vybuduje. Zajímavý bude začátek… Jak má autor zajištěnou dostupnost serveru, zda to vydrží nápor návštěvníku – pokud tedy bude.

Zajímalo by mě jak se vám jeví zvolená doména oncz.net ? Co si myslíte, je to zapamatovatelné? Takové otázky asi teď budou časté, a proto jsem kontaktoval autora stránek ONCZ a byl mi přislíben rozhovor 😉 , takže směle pište do debaty otázky, ať se mám za týden na co ptát.

Komentáře (8)

 1. Radim Hasalík napsal:

  Nemyslím si, že by ONCZ udělal nějakou díru do světa českých portálů. Design se mi příliš nelíbí. Navíc není vůbec jasné, kdo za portálem stojí (anonymní provozovatel?).

 2. mirecekp napsal:

  No anonymita tam určitě je, ale řekl bych, že neúmyslná. Uvidíme co vše nám autor o sobě zdělí… na úvodní straně seznamu také nemáte podepsaného Iva Lukačoviče…

 3. Radim Hasalík napsal:

  Na Seznam.cz je jasně uvedeno Seznam.cz, a.s. Navíc odkaz „O Seznamu“ vede na podrobnosti o firmě. V sekci „kontaktujte nás“ na ONCZ je uveden pouze anonymní e-mail.

  V tomto dávám velmi za pravdu Dušanovi Janovskému, který to krásně popsal ve svém příspěvku s názvem Račte se podepsat:

  http://www.jakpsatweb.cz/clanky/proc-podepisovat-stranky.html

 4. mirecekp napsal:

  Jo tak s Dušanem Jankovským musím souhlasit vždy. To je jméno, které sem znal ještě dřív než Bill Gates. R. Hasalíkovi musím dát za pravdu, neškodilo by víc informací o autorovi, byť na jakýkoliv dotaz odpověděl ihned. S autorem jsem ve spojení takže si toto určitě přečte a pakliže uzná za vhodné kontakty dopíše. Protože si myslím že za svůj kus pěkně odvedený práce se nemusí stydět.

 5. Petr napsal:

  No fuj, co to je za článek… Katalogů v ČR je několik desítek a někdo se zaměří právě na tenhle mini? Navíc se mi víc než zdá, že je jen 99 % kopií úspěšného – již několik let provozovaného http://www.czin.eu

 6. Jirka napsal:

  99% kopií czin.eu??? Mám rád objektivní kritiku, ale tohle pane… Jediné, co je shodné s katalogem CZIN.EU je systém POSLAL-IN bodů, ten je však využíván hojně jak ve světě, tak u nás. Nechápu tedy, proč tvrdíte, že je to kopie czin.eu. Říká Vám něco webdesign? …
  Navíc ONCZ.NET nebude pouze katalog jako již NĚKOLIK let provozovaný czin.eu, ale kompletní portál, na vývoji však zatím stále pracuji, nic nejde hned. Již za pár týdnů budou k dispozici spousty SEO nástrojů naprosto zdarma a budete moci svůj web nechat kompletně zdarma analyzovat. Vy ale zřejmě žádný web neprovozujete, tzn. pro Vás tyto nástroje nebudou určeny. 😉

 7. Lukáš Huňka napsal:

  v podstatě přidám link na krátký článek u mne na blogu

  http://blog.hunka.cz/2007/07/20/seznam-a-google-se-tresou-strachy-v-koute/

  docela mne itbiz.cz zklamal …

 8. Hahahaahaha napsal:

  Tak tohe snad nemyslíte vážně:o) Sem snad půl roku pozadu že by byl apríl?:o) Graficky mi to příjde úplně mimo oči na tom pestrobarevném kolotoči nejdou udržet takže cokoliv číst je pro mě utrpení:o) Navíc Vaše návštěvnost celých 300 lidí denně opravdu zhazuje počítadlo Toplist:o). Pokud nebudete mít dvéo vlastního robota a nějaký fulltext horko těžko můžete cokoliv myslet vážně. Na víc je web opravdu hodně mladý takže Váš gogle toolbar pagerank je překvapujících 0/10 :o). Ony sou v začátcích velké plány, ale po půl roce se ocitnete v kruté reailtě. Jestli budete pouze katalog (ne vyhldávač) nemáte šanci a pokud budete spíš portál tak takových jsou desítky mnohem kvalitnějších. Soustředtě e na jednu věc a tu dělejte pořácně ne všechno sesrat moc rychle

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.