Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Google Chrome 4.0

Google chromeKdyž mě BadyGuy informoval o pluginech pro Chrome musel jsem to hned ozkoušet. Od verze 4.0 a nějaké drobné za tím (je to beta verze) umožňuje Google Chrome rozšíření, nebo chcete-li pluginy, na které hodně z nás bylo zvyklých v prohlížeči Firefox.

Osobně jsem naprosto spokojený s prohlížečem Google Chrome tak jak je v základu, ale několik rozšíření, kvůli kterým občas musím ještě použít pomalejší Firefox, je a bez nich je práce kodéra několikanásobně náročnější. Zatím jsem, žádné převratné rozšíření pro Chrome nenašel. Zajímavé mi například přišlo rozšíření Chrome SEO, které zobrazuje ranky, zpětné odkazy a počty stránek, které indexují vyhledávače (Google, Bing a Yahoo). Bohužel nic co by mi nahradilo Firebug ve Firefoxu zatím pro Google Chrome není.

Co mě ovšem potěšilo úplně nejvíc je synchronizace záložek! Synchronizace se nachází ve správci záložek a záložky se synchronují (zálohují) v dokumentech google. Pro mě naprosto nejlepší krok ve vývoji Google Chrome!

Nejnovější beta verzi Chromu, naleznete na adrese http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=betachannel a samotné doplňky poté na https://chrome.google.com/extensions/.

Jaký doplněk vás zaujal nejvíce a co na Google Chrome říkáte? Svěřte se v komentářích…

Komentáře (2)

  1. mirecekp napsal:

    Tak jsme pro Google Chrome našel Chrome Web Developer Tools Firebug to nenahradí, ale nějaké prvky které pomůžou zde jsou!

  2. mirecekp napsal:

    Tak a je to tady, už nepotřebuji FireFox … zde můžete stahovat stejně jako já Firebug pro Chrome https://chrome.google.com/extensions/detail/bnbbfjbeaefgipfjpdabmpadaacmafkj

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.