Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Google útočí na českého uživatele internetu

Google girlJe to rok co Googl spustil českou odnož svého portálu www.google.cz a jeho zaútočení formou počešťování mnoha služeb na sebe nenechalo dlouho čekat.

Gmail je jedním z prvních a nejvíc používaných služeb od googlu (samozřejmně hned po vyhledávači google). Gmail je freemail, který v současné době už není jen na pozvánky, ale muže se kdokoliv volně registrovat, jeho kapacita je největší co se freemalů týče a to je v současné době 2869 MB, ale kapacita diskových polí stále roste… zde by šlo opravdu použít sousloví „Email na celý život“.

AdSense Google AdSense je další počeštěnou službou, která je u nás hodně rozšířená. Téměř každý bloger (i já) ji používá k menšímu přivydělání na hosting. Službu AdSense doprovází služba AdWords, která je určena zadavatelům reklamy. S tou ovšem zkušenost zatím nemám žádnou.

Blogger je také jednou ze služeb, která je kompletně počeštěna. Ovšem její úspěšnost a kvalita zatím není českými uživateli nikterak ohodnocena. Jednoznačně za to ale muže i pro nás čechy neatraktivní doména neco.blogger.com. Tato služba byla počeštěna docela nedávno a pěkný článek si můžete přečíst na stránkách lupa.cz.

www.orkut.com je další bonbónek od googlu, kterým se pokus zaujmout české uživatele internetu… Je to zajímavá služba, hodně funkci a propracovaná do posledního detailu. O co jde? „Orkout je online komunita, která spojuje lidi prostřednictvím sítě prověřených přátel.“ Jenže přesvědčte českého uživatele xchatu nebo lide.cz, že je něco lepšího… Většina si zůstane u toho co mají naučené…

A nakonec jsem si nechal služby hojně využívané i v Čechách a tou je sdílení videí, jak na youtube tak na google video. Určitě většina z Vás zaregistrovala, že google koupil Youtube a veškerá videa se navzájem prohledávají i na serverech toho druhého, ale služba se nezměnila a každý si udržuje svou počáteční charakteristiku. A právě zmiňovaný, celosvětově proslulejší youtube, chystá českou lokalizaci, která by, jak sami tvrdí, měla přivést další spokojené uživatele. Co mohu sám posoudit, občas youtube používám a věřím, že když se česká lokalizace podaří budu ho velká část lidí používat častěji…

Toto byl jen malý výčet ze služeb, které propaguje google v českých lokalizacích.
Doporučuji podívat se na stránku www.google.com/about.html , kde je přehled všech služeb, které googl nabízí. Není jich málo a každý si tam určitě některého favorita najde.

V příštím článku budu rozebírat také jednu službu od googlu a tou bude Google Page Creator.

Komentáře (2)

  1. Gregy napsal:

    Je to YouTube, ne YouTobe

  2. mirecekp napsal:

    Omlouvám se za překlep. Opraveno. Děkuji.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.