Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Hlasová schránka na internetu, vyplatí se?

Občas se až divím jaké služby nebo produkty na internetu vznikají, někdy mi na první pohled přijdou absurdní, ale později se pozoruji, že je dokonce já sám využívám. Tentokrát mě takto „zaujala“ služba Hlasovka.cz, jejímž hlavním cílem je vytvoření služby, která by uživatelům pomohla komunikovat jinak než pomocí emailů.

Tato služba je zdarma a umožňuje přímo na webu nahrát zvukový nebo video soubor, který je následně uložen na server a odkaz na něj je poslán na email příjemce a odesílatel si ho může zkopírovat do schránky a popřípadě rozeslat jinými komunikačními cestami.

Audio zprávu přidáte jednoduše přes webové rozhraní, video zpráva jde nahrávat jen přes webovou kameru, což mi přijde trochu nedostačující, v tomto případě bych uvítal možnost rozhodnutí, zda chci vložit již existující video z mého PC nebo video nahrát přímo z webkamery.

Celkový design, použitelnost i ovládání mi přijde jednoduché a pohodlné. Zda je to přínosem nebo je názorem každého, osobně upřednostňuji takovéto typy webů, avšak tato služba si u mě své místo pravděpodobně nenajde.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.