Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Internet v mobilu zdarma je znát

Internet v mobilu razantně zvedá křivky návštěvnosti nejen seznamu směrem nahoru.
Zatímco ještě v listopadu loňského roku uživatelé Seznamu.cz realizovali na mobilních službách okolo 3 milionů návštěv, ale během února letošního roku to bylo přes 10 milionů návštěv. Téměř 75% návštěv přistupovalo právě od zákazníků mobilního operátora Vodafone.

Z našich statistik vidíme markantní posun ve využívání mobilních služeb. Naši uživatelé překonali počáteční obavy, mobilní služby výborně zvládli a denně je používají,“ říká produktový manažer Seznam na mobil Ivan Mikula. Jeho tým upravil mobilní služby Seznamu pro více jak 1000 typů mobilních telefonů a průběžně na základě uživatelských komentářů pracuje na dalších změnách, aby mobilní služby Seznamu byly na každém displeji telefonu dobře viditelné a ovladatelné.

Zákazníci se přestali bát využívat datové služby. Celkově si v rámci vánoční nabídky internet v mobilu na 6 měsíců zdarma zaktivovalo téměř 520 tisíc zákazníků. Polovina uživatelů brouzdá po internetu 3 a více dnů v týdnu,“ říká Lukáš Kružberský, ředitel marketingu pro nefiremní zákazníky Vodafonu. Podle něj se zákazníci naučili navštěvovat stránky Seznamu speciálně upravené pro mobilní telefony. Mezi nejnavštěvovanější patří m.seznam.cz, m.email.cz, m.lide.cz, m.novinky.cz či m.firmy.cz.

Mobilní verze služeb Seznamu jsou uživatelům k dispozici na adrese m.seznam.cz a portálu Vodafone live! Seznam nabízí celkem 14 služeb, jejichž obsah je stejný, jako ve webovém provedení, ale z mobilního telefonu s aktivovaným připojením na internet se dají používat prakticky okamžitě a kdekoliv. A tak je nasnadě, že získávají stále větší a větší ohlas jak mezi klasickými uživateli internetu, tak mezi zákazníky mobilních operátorů. V poslední době se však ozývá i třetí skupina lidí a to ti, kteří nevlastní počítač a webové služby jim zůstávaly nedostupné. Díky  mobilu je však používají každý den.

Komentáře (1)

  1. patricie napsal:

    ahojky všecí mají internet a icq v mobilu a já ho chci taky

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.