Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

LogMeIn – vyzkoušejte správu vzdálené plochy

LogMeIn správce vzdálené plochyTaké občas máte potřebu na rychlo něco zjistit a víte,  že to najdete ve svém počítači, ovšem jste na druhé straně (přinejmenším státu) nebo třeba jste ve škole. Jak to udělat? Jak se rychle připojit na váš počítač? Bez instalace softwaru či nějakého složitého připojování.

Řešením pro vás může být webová služba LogMeIn, kterou nejen já používám dnes a denně. LogMeIn je nejjednodušším způsob jak odkudkoliv spravovat vaší vzdálenou plochu.

První krokem k využívání této služby je nutnost vytvořit si účet. K registraci se dostanete hned na úvodní straně logmein.com. Můžete si vybrat několik možností registrace, od různých placených variant až po neplacenou, v neplacené verzi najdete základní správu vzdálené plochy, která dostačuje k pohodlné správě plochy, placené verze navíc nabízejí například správu souborů File manager (na jedné straně pracujete se soubory na aktuálním PC na druhé straně se soubory vzdáleného PC). V současné době je nabízena verze LogMeIn Pro na 6 měsíců k vyzkoušení zdarma! DOPORUČUJI poté, pokud nebudete chtít placenou verzi, bude váš účet převeden na neplacenou verzi LogMeIn free.

Po registraci si můžete přidat ke svému účtu ty PC, které budete chtít vzdáleně spravovat. K přidání jednotlivých počítačů se musíte přihlásit z toho PC, který budete chtít přidat do seznamu vašich PC, bude vám nabídnuta aplikace ke stažení, která se nainstaluje a poběží na vašem PC jako systémová služba po startu PC (zabírá cca 5MB paměti, takže nezatěžuje chod PC).

Při přihlášení do účtu poté vidíte který z počítačů je on-line a který ne, jedním kliknutím a zadáním hesla se k němu připojíte a můžete s ním pracovat jak jste zvyklý. Pokud používáte prohlížeč Opera nebo Google Chrome, půjde vše bez problému, pokud používáte Firefox budete vyzváni k instalaci pluginu a ti z vás kteří používáte Internet Explorer musíte povolit ActiveX. Ano, vzdálená plocha se vám zobrazí v okně prohlížeče, na počítači z kterého budete chtít ke svému PC přistupovat, ať už je to škola, práce nebo knihovna nemusíte nic instalovat. Vzdálenou plochu si můžete dát na celomonitorové zobrazení a nastavit si kvality barev (čím vyšší, tím náročnější na připojení k internetu). Osobně upřednostňuji automatické nastavení, reakce jsou vždy svižné a nemohu si stěžovat na nějaké výpadky.

Já sám tuto vzdálenou správu používám více jak rok a už bych si jen těžko představoval, že některý z mých počítačů je pro mě v jakoukoliv dobu nedostupný!
[poll id=“20″]

Komentáře (18)

  1. Freezy napsal:

    vzdálená správa je fajn, ale tohle mi moc nevoní, nezkoumal jsem to, ale je to komunikace po šifrované lince? pokud ne, tak je to nebezpečné 😉 jinak používám ssh, sshfs a ssh s X forwardingem (šifrováno, lze připojit cokoli na co máš práva jako složku vzdáleně, můžu si „stáhnout“ okno aplikace kamkoli s linuxem, připojím se odkudkoli – ssh je součástí linuxu + nosím na flashce putty portable) a zcela vyjímečně vnc 😛

    • mirecekp napsal:

      Přenos šifrovaný je, to by jsi zjistil kdy to budeš zkoušet, ssh je sice dobré, putty také používám, ale jen tam kde je linux, pokud tam jsou wokna rád ty wokna vidím… přes putty si neprohlídnu fotku ve složce…

  2. satoo napsal:

    Nikdy bych nejaky webovy sluzbe nedal pristup do sveho PC. Jste blazni…

    • mirecekp napsal:

      Já naštěstí nejsem paranoidní… nebojím se a kdykoliv můžu logmein zakázat, pokud by se mi něco nezdálo… Já se toho tedy vůbec nebojím, nebo jsem zatím nenašel důvod se bát.

      • Freezy napsal:

        já jsem paranoidní jen trošku … dva firewally, nat + na každém kompu iptables 😀 … btw že je nevidíš neznamená, že po tobě nejdou :-\ 😀

      • HM napsal:

        Docela se vám a vám podobným divím.
        Googlu svěřujete svá privátní data (PIM, dokumenty, E-maily, ….), vůbec nevíte, kde a jak jsou ta data uložena.
        Necháváte se Googlem špehovat přes GPS.
        Teď ještě kohosi klidně pouštíte na své PC…

        Koukám jako blázen a mám chvílema pocit, že to je nákaza nějaké dost nebezpečné nemoci. Nebo nový trend, směřující k novému uspořádání společnosti, kde lidé nebudou mít absolutně žádné soukromí a ještě se jim to bude líbit. No, musím se přiznat, úplně mně z toho leze mráz po zádech…Taková absolutní totalita.

        • Freezy napsal:

          jooojoooo, tys četl co jsem psal, kdybys věděl, co je ssh, tak bys zjistil, že je to Secure Shell, tzn šifrované připojení ke terminálu ( http://cs.wikipedia.org/wiki/SSH ) a že tam nepouštím každého 😉 kdybys taky něco věděl o tom, jak kriptovat data, tak bys neplácal závažné maily, posílám digitálně podepsané nebo šifrované, dokumenty? myslíš ty na tom šifrovaném oddílu? neplácej, když nevíš jak to chodí 😉

        • HM napsal:

          Milý Freezy. Vím zatraceně dobře, co to je SSH, šifrování, digitální podpisy atd. Kdybych to nevěděl, asi bych se musel pást anebo se živit v jiném oboru 🙂
          Váš příspěvek je tak vysoce sofistikovaný, že mně naprosto uniká co mně tím chtěl básník sdělit. Každopádně úplně vedle. Mimochodem jsem to psal jako reakci na někoho úplně jiného než jste vy.

  3. Fox.Kyong napsal:

    Já jsem to zkoušel, nějak moc se mi to funkční nezdálo. Hrozně dlouho se mi překreslovala obrazovka, takže se mi to zdálo nepoužitelné. Upload mám 768 kbps. A tím, jak se to překreslovalo dlouho, jsem tam nedokázal nic udělat. Pro mě je mnohem lepší program Radmin. Sice musí být veřejná IP, ale pokud máte kdekolik pc s veřejnou IP, který víte, že je taky zapnutý, tak v kombinaci s Hamachi není problém ani s neveřejnou IP.

    • mirecekp napsal:

      Mám stejný upload jako ty a nemám problém, pracoval jsem i na pomalejším uploadu (lehce pod 512kbps) a při nastavení na nejnižší požadavek kvality to bylo svižné, ale musel jsem se spokojit jen s odstinem šedi, což ale neni takový problém pokud nemá člověk v plánu prohlížet obrázky

  4. Daneček :-) napsal:

    Cau Mirecku 😛 tak jako jiz delsi dobu logmein pouzivam, asi tyden z5 jsem doma koukal, ze jde logmein pro na 6 mesicu zdarma, ale jaksi se nemohu dostat k tomu, abych ten PRO stahl…poradil bys mi? 🙂 pripadne pres qip, diky moc 😉 pozvu te pak za to na panaka 😛 cago

  5. Petra napsal:

    Prosim o pomoc. Mam na NB logMeIn a rada bych vedela jestli mi muze muj spolubydlici kontrolovat co prave na NB delam, s kym si pisi na skype, nebo tak. A kdyz ano, tak jak to zistim. Mame v dome PC, na ktery se z meho NB dostanu, teda, kdyz je zapnuty. Je to moc neprijemny pocit a nerada bych mu krivdila, ale take mam rada soukromi. Prosim o odpoved, diky. Petra

    • mirecekp napsal:

      Poznáš to tak, že pokud je PC spojen s logmeIn je v pravem hornim rohu zelená šipka (tedy bylo tomu tak dříve, ted nevím ale pokud vás to zajímá hodně, vyzkouším to pozdeji)

  6. edun napsal:

    Logmein používám na windows a je to v pohodě i co do rychlosti (Fox Kyong) i běžné bezpečnosti.Na linuxu (DSL) používám VNC spolu s puttynou a v pohodě vidím celou plochu (Fluxbox) s ikonama atd. a pracuji naprosto stejně jako na woknech s tím logmein (Mirecek). Pro Petru, až nebudeš chtít aby tě někdo sledoval u práce jednoduše přepni Logmein do stavu disable (na ikonce v try panelu se objeví červený křížek) a máš klid. Pro všechny paranoiky, počítače ke kterým se takto připojuji obsahují běžné věci, které nikoho nezajímají,nedají se prodat ani nemohou být předmětem vydírání, maily píšu takové, že si je může kdokoliv přečíst bez uzardění, soukromá data na počítači nearchivuji. Na internetové bankovnictví mám vyčleněný spešl PC s linuxem, který na nic jiného nepoužívám.Cokoliv na PC dělám, vždy dělám s vědomím jako by to byla veřejná stanice, že není, beru jen jako bonus k dobru. Pochopitelně antivirus, firewall, antispyware, pravidelném čištění PC atd považuji za samozřejmost o které se nemá snad cenu rozepisovat.

  7. Ládín napsal:

    Nedávno jsem narazil na TeamViewer. Pro grám pro nekomerční použítí zdarma. Můžete v klidu pracovat na kterémkoliv PC, jehož id a pass znáte, nejste nijak omezeni – během okamžiku máte na své obrazovce komplet ovládání vzdáleného PC, bez jakýchkoliv nastavení. Poradí si to i s doménou, firewallem, atd…
    Doporučuji odzkoušet:)

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.