Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Microsoft opět straší, ale Visty budou nelegálně stále…

MicrosoftBěhem následujícího týdne pustí Microsoft do oběhu zabezpečující záplatu pro Microsoft Windows Vista. Ta s sebou přinese v první fázi zčernání pozadí obrazovky s výzvou k zadání licenčního klíče. Prvních 15 dní bude výzva zobrazována jednou za den, dalších 15 dní každou hodinu. Poté nebude možné systém bez aktivace pořádně používat.

Pokud používáte systém Windows Vista legálně, nemáte se čeho bát, jen zadáte aktivační kód. V opačném případě se může stát, že vám bude do třiceti dní provoz nelegálních Vist ukončen. „Legálního uživatele“ to bude obtěžovat, ovšem cílem je donutit nelegálního uživatele tohoto systému zakoupit si legální kopii.

Microsoft nabízí jednoduchou legalizaci pomocí takzvané OEM licence, jejíž cena začíná na 1800,-Kč.

Je jen otázkou času, kdy se najde někdo, kdo zase tento krok obejde, přinejmenším zakázáním konkrétní aktualizace. Podobný plán připravuje Microsoft také na uživatele nelegálních Windows XP.
Údajně k této protipirátské akci poběží i televizní kampaň, jestli tomu tak bude i v českých televizích to jsem se zatím nikde nedopátral.

Komentáře (2)

 1. > Údajně k této protipirátské akci poběží
  > i televizní kampaň, jestli tomu tak
  > bude i v českých televizích to jsem
  > se zatím nikde nedopátral.

  TV kampaň již běží i v českých televizích (aspoň na TV NOVA určitě) 😉

 2. mirecekp napsal:

  Děkuji za informaci, TV nesleduji tak nejsem v obraze, ale rád bych tuto reklamu viděl… pokud jí někdo najdete třeba na youtube budu rad… tam je přece vše (viz můj minulý článek).

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.