Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Mobilní 3G internet

Popularita mobilního internetu bezesporu za poslední rok razantně stoupla, mohou zato jednak mobilní operátoři, který konečně nabízí mobilní internet za přijatelné ceny, ale také za to mohou neustále klesající ceny chytrých telefonů, které by bez připojení k internetu nebyli zas až tak úplně chytrými telefony.

Osobně jsem hodně fandil technologii WiMax, která kdyby se dostala do mobilních zařízení, tak by mohla dokázat zázraky, bohužel u nás jediná celoplošná společnost, která provozovala síť WiMax byla České Radiokomunikace, které ale později odprodali síť WiMax T-Mobilu. T-Mobile ovšem podle současného postoje k této technologii nebude ve vývoji pokračovat.

Naštěstí ještě předtím rozhýbal tiché vody mobilního internetu v Čechách u mobilních operátorů U:fon. Ten ukázal vše, že mobilní internet může dosahovat rychlostí plnohodnotného internetu. A tak hlavně díky U:fonu se rozhýbal mobilní 3G internet v Čechách a když si dnes pořídíte nový iPhone 4 tak můžete naplno využívat jeho funkce. Osobně se mi model U:fonovi sítě moc zamlouvá a to včetně hlasových tarifů, bohužel ale bydlím v lokalitě, kde je bídné pokrytí a tak si na mobilního operátora  jiného světa musím ještě počkat.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.