Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Naučte se využívat služby Google naplno II.

Google logo česká republikaV minulém článku jsme si ukázali, že Googlu nedělá problém vypočítat téměř jakýkoliv příklad, a co  třeba když potřebujeme převést nějaké jednotky? Ano i s převodem jednotek si Google poradí a nejen s převodem jednotek. Ke konci tohoto článku jsem zjistil že kouzelné slovíčko in můžete používat i v české mutaci v př. 20 C v F, stejně tak můžete používat velká nebo malá písmena, zkratky nebo někdy celé názvy jednotek.

Převod měrných jednotek

Asi budete vědět o tom, že například v USA se nepoužívají centimetry, metry atd… , v USA používají stopy, palce… Jak řešit tento problém, když po ruce nemáte tabulky s převodem, jen jako vždy PC s internetem (asi drobet nadsazené), i s tímto nám Google rád pomůže. Příklad zápisu chceme-li 20 stop převést na centimetry: 20 ft in cm

Nikde se mi nepodařilo najít přesně definované zkratky, s kterými Google pracuje. Jen pro ukázku uvádím seznam zkratek, které jsem zkoušel a které fungují:
mm, cm, dm, m, km, mi (míle),yd (yard), ft (stopa), in (palec) podobně jsou na tom objemy ml, cl, dl, l, gal (galony) a následují váhové jednotky mg, g, kg, lb (libry), oz (unce).

Převod měny

Pokud chcete převést jednotlivé měny, použijte následující formát zápisu př: 20 USD in CZK

Upozornění Google:
Google nemůže zaručit přesnost kurzů pro převod měn použitých v kalkulátoru. Před provedením jakékoli transakce, kterou by změny kurzů mohly ovlivnit, se přesvědčte o aktuálních kurzech. Kurzy zahraničních měn poskytované společností Citibank N.A. . Tyto kurzy mají pouze informativní charakter a mohou být bez oznámení změněny. Kurzy pro skutečné transakce se mohou lišit a společnost Citibank se nezavazuje k uskutečnění jakékoli transakce pomocí zobrazených kurzů.

Použít můžete následující mezinárodní zkratky měn:
AUD – Austrálie; BRL – Brazílie; GBP – Británie; BGN – Bulharsko; CNY – Čína; DKK – Dánsko; EUR – EURO; EEK – Estonsko; PHP – Filipíny; HKD – Hong Kong; HRK – Chorvatsko; INR – Indie; IDR – Indonésie; ISK – Island; JPY – Japonsko; ZAR – Jihoafr. rep.; KRW – Jižní Korea; CAD – Kanada; LTL – Litva; LVL – Lotyšsko; HUF – Maďarsko; MYR – Malajsie; MXN – Mexiko; XDR – MMF; NOK – Norsko; NZD – Nový Zéland; PLN – Polsko; RON – Rumunsko; RUB – Rusko; SGD – Singapur; SEK – Švédsko; CHF – Švýcarsko; THB – Thajsko; TRY – Turecko; USD – USA

Převody teplotních stupňů

Zde uvedu jen krátce příklad 20 C in F (20°C převedeno na °F).
Použitelné jsou zkratky C-celsia F-fahrenheint K-klain. Tyto jednopísmenné zkratky jdou nahradit i celým názvem (anglicky samozřejmě) Celsius, Kelvin, Fahrenheit.

Je pravděpodobné, že jsem na některé jednotky zapomněl, proto budu rád, když na nějakou narazíte ve vašem zápalu testování, aby jste mi ji napsali do komentáře a já ji do článku zařadím.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.