Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Naučte se využívat služby Google naplno III.

V předchozích dílech jsem vám prozradil, jak pomocí vyhledávače Google převádět (ať už měnu nebo jiné jednotky) a počítat. V dnešním díle si ukážeme několik dalších „vychytávek“ s kterými si Google poradí.

Počasí

Už je to hodně dávno, kdy jsem vyhledával nějaký server s předpovědí počasí… Ale naopak každý den se na to zeptám Googlu. Pokud se od Googlu chcete dozvědět jaké je kde počasí, stačí zadat klíčové slovo počasí (to funguje jen v ČR) nebo slovo weather (které funguje mezinárodně) a za toto klíčové slovo přidat město ve kterém si přejete zjistit počasí. Například počasí České budějovice. Můžete namítat, že na předpověď počasí jsou specializované servery, ale co když budete chtít zjistit stejně pohodlně a rychle počasí například ve městě, kde máte kamarády, třeba na dovolené? Začnete zběsile hledat na seznamu? Já napíši do Google např. „počasí Roma„. Jen bych upozornil, že jména měst musíte psát ve tvaru mezinárodním popřípadě ve tvaru konkrétního státu. Takže „počasí Praha“ je stejné jako „weather Prague„.pocasi-cb

Program kin

Co se hraje ve vašem nejbližším kině. Pro tuto informaci stačí napsat opět klíčové slovo a oblast, ve které se mají programy kin vyhledávat. Klíčových slov je v tomto případě několik, všeobecné klíčové slovo je movies, ovšem Google dá stejný výsledek i při použití slov film nebo kino. Za klíčové slovo zadáte oblast, ve které hledáte program kina, nebo spíše film který se bude dnes hrát. Oblast můžete zadat názvem města popřípadě poštovní směrovacím číslem. Například „film České budějovice“ bude to samé jako „movies 370 05„.

Komentáře (5)

 1. marek napsal:

  Super – čekal jsem na další díly, kdy se dozvím něco nového a je to teď! počasí ještě beru, ale kina jsou fakt dobrý, musim to ještě vyzkoušet….

 2. valad napsal:

  zadal som weather Prague a nič..

 3. mirecekp napsal:

  to valad: To je divné. Mě to funguje vždy všude a bez problémů. Vidím že jsi ze slovenska, tak jsem to zkoušel tedy i na Google.sk a jde to i tam, takže nevidím důvod proč by ti to nemělo fungovat.

 4. Lubor napsal:

  Když tu předpověď srovnám třeba s chmi.cz nebo in-pocasi.eu, tak je dosti nesmyslná a nepravděpodobná. Takže je to k ničemu – Google – se čím dál více soustředí na kvantitu a kvalita mu uniká.

 5. mirecekp napsal:

  Srovnávat to můžeš s čím chceš… konkretne počasi-in je přesné jako kůly v plotě… Toto jsou informace doplňkové, na které se gogle nezaměřuje přímo ale naprosto okrajově a je to v provozu již dlouho. Zdroje dat má stejné jako ostatní servery. Jestli některý má o jeden stupeň víc nebo míň na tom nesejde stejně se „přesně“ nikdy netrefí, jelikož o pár km je vždycky jiná teplota… Tohle je naprosto mimo debatu… Má to sloužit orientačně tak to tak ber a nesnaž se na tom něco hledat….

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.