Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Nové hostingové centrum v Hradci

Telefonica O2Telefónica O2 otevírá nové hostingové centrum v Hradci Králové, které se svými technickými parametry řadí mezi nejmodernější hostingová centra v Evropě. Společnost tak rozšiřuje své kapacity v oblasti ICT a potvrzuje svoji pozici předního poskytovatele ICT řešení na českém trhu.

Telefónica O2 v současné době provozuje hostingové centrum Nagano, které bylo otevřeno v roce 2002 na pražském Žižkově, zde má také své zázemí seznam. Díky velikému zájmu o tento druh služeb a jejich neustálý rozvoj je kapacita tohoto centra téměř zaplněna. Společnost se na základě této skutečnosti rozhodla vybudovat nové centrum nacházející se v Hradci Králové.

elková plocha centra je 900 m2, dispozičně se jedná o tři samostatné sály o velikosti 300 m2. Konektivita s okolním světem je zajištěna přímým redundantním napojením do páteřní sítě společnosti Telefónica O2 o rychlosti 2 x 10 Gbit.

Pro zabezpečení vysoké dostupnosti v oblasti napájení bylo vybudováno plně redundantní energocentrum se samostatnou přípojkou včetně trafostanice, ve které jsou umístěny transformátory o celkovém výkonu 4 MVA. Nedílnou součástí energocentra jsou také záložní diesel generátory a zdroje záložního bezvýpadkového napájení (UPS) motor generátory pro překlenutí případných výpadků rozvodné sítě. Každý z datových sálů je připojen na energocentrum dvěma nezávislými přívody o celkovém příkonu 640 kVA odděleně. Z důvodu dodržení garantovaného prostředí pro umístění technologií ICT je každý sál vybaven systémem klimatizace, který je složen ze dvou nezávislých okruhů. Každý okruh obsahuje čtyřy samostatné klimatizační jednotky. Celkový chladící výkon jednoho sálu je 400 kW.

Velká pozornost byla věnována i oblasti bezpečnosti, a to jak fyzické, tak i objektové. Celé hostingové centrum je vybaveno systémem průmyslové televize s 24hodinovým záznamem, systémem kontroly a řízení vstupů, elektronickým zabezpečovacím a protipožárním systémem, včetně samostatného automatického systému zhášení. Samozřejmostí je i nepřetržitá fyzická ostraha.
Zdroj www.cz.o2.com

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.