Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Novou operu střídá nový Google chrome

Google chromeZačátkem měsíce září nejprve vydala Opera svůj nový prohlížeč s pořadovým číslem 10 a nyní přichází Google chrome se svojí verzí 3, kde již zmizelo označení beta.

Vždy jsem byl příznivcem prohlížeče Firefox a stále je v nějakých případech pro mě nenahraditelný. Nedokážu si představit hledání problémů zdrojových kódu jinak než pomoci pluginu firebug. Nebo registraci do katalogů bez Firefoxu s doplňkem InFormEnter, který vyplňuje buňky formulářů jedním kliknutím.

Ovšem Firefox s několika doplňky se začínal zpomalovat a když se před rokem objevil na trhu nový prohlížeč Google chrome neodolal jsem a přesedlal jsem na nový prohlížeč. Google chrome byl od samého počátku podstatně rychlejší než v té době zasekaný a čím dál pomalejší Firefox. Nejsem detailista a nikdy jsem si nedělal žádné testy, zda se stránka načte za 2,2 nebo za 2,1 vteřiny. Ale rychlost prohlížeče Google chrome byla znatelná na první pohled. Po roce používání tohoto prohlížeče jsem se pustil do zkoušení nové Opery 10, rychlost byla srovnatelná s mým oblíbeným chromem. Opera mi přišla zajímavá hlavně svojí originalitou, nesnaží se kopírovat a má spousty funkcí, které nemá žádný jiný prohlížeč (např. hlasový modul pro čtení textu).

Jenže Opery jsem si užil sotva dva týdny a Google přišel s první finální verzí svého prohlížeče Google Chrome 3.0, údajné zrychlení jsem tedy viditelně nezaznamenal, ale opět se přesvědčuji, že chrom hlavně nejrychleji nastartuje (první načtení stránky). Po mojí desetidenní exkurzi u Opery se tedy opět vracím k prohlížeči Google Chrome, protože mám rád jednoduchost, rychlost a spolehlivost!

Jaký internetový prohlížeč používáte vy a proč?

Komentáře (6)

 1. Tomáš Pučík napsal:

  Já určitě Operu. Nainstalované mám sice všechny 4 „hlavní“ prohlížeče, ale Operu používám jako hlavní. IE mám, protože mi to pořád cpou aktualizace a nechci se s nima hádat. FF také kvůli registracím do katalogů a Chrome, protože se mi líbí. 😀

  • mirecekp napsal:

   Podobně na tom bude asi většina, nainstalováno více (minimálně 4 „top“ prohlížeče) a primárně používají jeden dle vlastního výběru. Musím souhlasit, chrom je prostě takovej pěknej, a k tomu je ještě dobrej, rychlej svižnej a podle mě ten nejlepší prohlížeč.

 2. Používám Safari. Jednak přirozeně proto, že dělám na Mac OS X, a hlavně tím, že mj. běží na stejném jádru jako Google Chrome a bývá technicky někdy napřed, tak co se týče rychlosti nemám slov 🙂 Safari 3 byl neskutečný rychlík a nevěřil jsem, že by 4ka mohla být viditelně rychlejší. Ale rychlejší je od prvního spuštění. Víc než pluginy (které ale pro Safari existují) je pro mě důležitější systémová provázanost, synchronizace s ostatními počítači nebo iPhonem, takže ani nemám choutky zkoušet něco jiného.

  • mirecekp napsal:

   Safari jsem nikdy neviděl ani jsem s ním nepracoval, ale ve škole nám bylo safari předhazováno jako nejlepší. IE podporovalo něco, něco zase Opera a tohle zase Firefox…jen Safari podporovalo vždy vše a stejně tak rychle najíždí na podporu HTML 5.
   Asi to tak je asi to Safari bude jeden z nejlepších prohlížečů, ne-li TEN nejlepší.

 3. Freezy napsal:

  jako výchozí prohlížeč operu se zakázanými moduly a na flash a podobné věci iceweasel, sem tam i epiphany a e/links 🙂

 4. Josefku napsal:

  … no dnes jsem si ten g.chrome nainstaloval. Přešel jsem z FF, a záložky z IE8 a FF trasportoval do novýho prohlížeče. Chvíli nezvyk, ale je to rychlý a praktický. Nechám si ho.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.