Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Představení autora ONCZ.net

Po předchozím článku o novém webovém portálu www.oncz.net přicházím s rozhovorem s autorem tohoto povedeného katalogu stránek.

Takž první otázka, po reakcích na minulý článek. Můžeš nám prozradit pár informací o sobě?


Jmenuji se Jiří Kunčar, pocházím z Velkého Meziříčí, což je mezi Jihlavou a Brnem. Ve Velkém Meziříčí jsem studoval na Gymnáziu, kde jsem také úspěšně absolvoval maturitu. V současné době studuji na Fakultě informačních technologií při VUT v Brně, čili mé plány a zájmy jsou více něž jasné. Nezaměřuji se však pouze na internetové projekty, ale na informační technologie jako celek.

Takže je ti cirka 20 let?

Za týden 20, takže 20! 🙂

Tak to dopředu gratuluji. Přejdeme k věci, portál ONCZ si připravoval jako nějakou bakalářskou práci nebo je to čistě ze záliby?

Portál ONCZ.net nemá absolutně nic společného s mým studiem, jedná se o mojí zcela dobrovolnou internetovou aktivitu.

Co od toho očekáváš? Máš s ním nějaké plány, nebo si typ člověka co něco na internetu spáchá a nechá to tam ležet do zapomnění?

Od tohoto portálu očekávám (tedy pokud se zdaří) hlavně dobrou návštěvnost a zviditelnění registrovaných webů ZDARMA! Hlavní prioritou je tedy katalog, neboli toplist webových stránek, avšak v blízké budoucnosti plánuji realizaci více funkcí a sekcí na tomto portále. Bližší zaměření těchto sekcí a funkcí si zatím nechám pro sebe, máte se ale na co těšit.

Takže přeci jen něco víc než jen katalog? Freemail nebo blog naznačíš?

V současné chvíli mohu potvrdit jen to, že se bude opravdu jednat o více než pouze katalog. Uvažuje se hlavně o možnosti využit zdarma naše subdomény ve tvaru neco.oncz.net a to ve formě přesměrování na Vaši příliš dlouhou a špatně zapamatovatelnou URL adresu. O freemailu se také uvažuje, avšak realizaci této služby neplánuji v nejbližší budoucnosti. Také bych se chtěl zaměřit na různé články s velice užitečnými informacemi. V neposlední řadě budu chtít realizovat služby pro webmastery, díky kterým budou moci svůj web různě optimalizovat a např. je již v současné chvíli ve výstavbě možnost zjištění PageRank s grafickým ukazatelem pro Váš web.

Tak to jsou poměrně velké plány do budoucna, spolyká to určitě sousty času a peněz. Jaký je tvůj zdroj financí? Nepřehlédnu google AdSense.

Bohužel v současné chvíli je jediným sponzorem Google a Aukro.cz, avšak postupem času počítám s nárůstem partnerů a sponzorů. S tím se ale nedá počítat, proto je nyní celý portál neziskový a jak jsi již naznačil, nejvíce spolyká času.

Jen doufám, že tvé stránky vydělají dost z reklamy, která tam už je. Nejen já, ale určitě i další, by neradi, aby se z toho stala stránka jen o blikajících reklamách.

Nejen Vy všichni, i já nemám rád portály, kde bliká a vyskakuje ze všech stran reklama. Další prioritou je tedy uchování stávajícího designu nebo pouze vylepšování. Rozhodně neplánuji přidávat reklamní plochy na úkor designu.

To je dobře. 😉
Kdyby tě oslovila některá veliká firma na základě tvých stránek, že by tě chtěli zaměstnat, ale s tím, že by tvůj katalog přesměrovali na jejich katalog. Přistoupil bys na podmínky?

Pokud by mi ta firma nabídla plat 10.000 EUR měsíčně, na jejich nabídku bych možná přistoupil. 🙂
Ne, teď vážně… Nikdy v životě bych svoji práci takto nezaprodal!

Nebudu tě déle okrádat o tvůj drahocenný čas, který si věnoval vývoji opravdu povedeného katalogu. Poslední otázka: Pokud se nemýlím, stránky běží cirka dva týdny, co návštěvnost a ohlasy?

Kupodivu ohlasy byly převážně pozitivní, což jsem nečekal, Přiznejme si totiž, že v dnešní době dokážou lidé mnohem lépe kritizovat než chválit, popř. radit. Tímto bych tedy chtěl upozornit na to, že veškerá nápady a Vaše názory respektuji, avšak zamyslete se nejdříve, zda je Váš názor objektivní. Děkuji.

Taky děkuji za rozhovor a předem i za zodpovězení otázek, které zde zanechají čtenáři.

Komentáře (1)

  1. tomas napsal:

    drzim palce kazdy musi nejak zacit 🙂

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.