Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Převálcuje Google news iDnes?

zpravy gogle českyDnešním dnem (22.11.2007) je zpravodajská služba Google news plně lokalizována do češtiny a ihned si získává zasloužené sympatie. Zprávy Google, jak to pojmenovalo české zastoupení Googlu, najdete jak na adrese http://zpravy.google.cz, tak na adrese http://news.google.cz. Musím zdůraznit, že v době kdy píši tento článek nefungují ani pod jednou doménou adresy s „www“ což si myslím, že je určitě nedostatek u takového velikána jakým je Google, sám znám několik lidí, kteří jsou vysazení vždy napsat „www“ před jakoukoliv adresu. Věřím, že tento nedostatek bude v krátké době odstraněn.

„Zprávy Google jsou souhrnným zdrojem pro prohledávání zpráv, který uživatelům umožňuje sledovat zpravodajství v reálném čase, z různých úhlů pohledu a z tisíců zdrojů z celého světa. V českém provedení této služby máme v databázi kolem 400 zdrojů.
Služba Zprávy Google je velmi neobvyklá zpravodajská služba, v níž jsou naše výsledky sestaveny výhradně pomocí počítačových algoritmů, bez lidského zásahu. V důsledku toho jsou zpravodajské zdroje vybírány bez ohledu na politické stanovisko nebo ideologii a umožňují vám sledovat, jakým způsobem různé zpravodajské organizace informují o stejné události.“
říká Lukáš Morávek

Samozřejmostí v dnešní době je RSS čtečka, která samozřejmě nechybí ani zde. Můžete si ji samozřejmě personalizovat jako je zvykem. Personalizovat můžete nejen RSS do vaší čtečky, ale také titulní stranu google news, aby vám přinášela to, co právě Vás zajímá.

Komentáře (5)

 1. Lukee napsal:

  Já sice málokdy upozorňuji na chyby v článcích, ale ty dvě „hrubky“ v nadpise mě k tomu téměř nutí :-).

  „Převálcuje Google news iDnes ?“

  1) Před interpunkčními znaménky (otazník) se nedělá mezera, vypadá to příšerně.
  2) Teď ke smyslu nadpisu – co nám tím nadpisem chceš říct? Jestli bude Google news převálcován iDnes nebo jestli bude iDnes převálcován Google news?

 2. mirecekp napsal:

  Takže Lukee: Je vidět, že nejsi zdatný jen v matematice, ale také v češtině. Jelikož já co se týče českého pravopisu opravdu pokulhávám, tak se ti mnohokrát omlouvám a opravuji otazník v nadpisu, který opravdu porušuje typografická pravidla. Ale tvojí druhou připomínku nezvládnu… to ať si každý přebere sám… že by v tom byl ten háček 😉

 3. Mark napsal:

  Na otazku z titulku odpovidam jasne: Ja doufam ze ano. Sluzby jako je Google News nebo treba i nase ceske (a mene zname) clanky.jyxo.cz (taky doporucuji) jsou naprosto fantasticke neutralni zdroje informaci. IDNES je naopak zdroj vazany na jedineho majitele a ten si tak ve zpravach muze dovolit organizovat dokonce i cele informacni kampane a ovlivnovat tak cilene za uplatu nazory mas … tato hrozba se mi nelibi proto rad vidim kdyz se zdroje misi a na veci tak ziskavame pohled z vice stran. (treba takovy michanice IDNES clanku s clanky na Britskych listech, nebo zive.cz spolu s root.cz rozhodne neni na skodu aby si clovek umel udelat nazor vlastni a ne jen podlehal domelemu myneni vetsiny.)

 4. mirecekp napsal:

  To Martk: Mám na to stejný názor, je dobré si k jednomu článku od jednoho novináře přečíst hned několik dalších variant a udělat si „pravdivý obrázek“ o daném problému. Když iDnes napiše že se stala katastrofa tam a tam bylo tam x lidi zraněných, hned vedle kouknu na novu a vidím x+30 zraněných … atd. Jako zdroj jednoznačně objektivní a neovlivňovaný nikým jiným než algoritmem.

 5. JIM napsal:

  Jak můžete porovnávat iDnes a Google news? iDnes informace píše a Google news je jenom sbírá – navíc IDnes je jeden ze zdrojů na google news.

  Jinak google news je skvělá služba, konečně budu pořád v obraze 😀

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.