Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Prima COOL startuje, neváhejte a laďte

Prima COOLOd středy 1.dubna začne vysílat nová česká digitální stanice Prima COOL. Druhý program české komerční Prima TV. Program bude šířen všemi distribučními cestami – satelitem, kabelem, IPTV a DVB-T. Nová Prima COOL bude zaměřenou na zábavu a adrealin a to vše se bude snažit cílit na cílovou skupinu mužů ve věku 20 až 40 let.

První obrázek (textová informace) se objevila v na frekvencích již od neděle 8.3.2009, kdy spustil spustil nový kanál své promo, který představuje pořady, na které se mohou diváci těšit. V minulém týdnu začal program Prima COOL vysílat zkušebně EPG a od pátka běží také rozšířenější promo ukázka pořadů na které se můžeme těšit (Futurama, The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku), Spolužáci (od tvůrců seriálu přátelé), Chuck, Heroes(Hrdinové) a v neposlední řadě přímé přenosy z anglické fotbalové soutěže Premier League). 

Jak naladit Primu COOL?

Satelit

Prima COOL je šířena na satelitu Astra 1G (23,5°E) v rámci programového souboru CS LINK:
kmitočet: 11,876 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
Program je k dispozici na kartách CS LINK, Gital, Sky Link a TT Karty. Jednání probíhají i s dalšími satelitními operátory – Digi TV a UPC Direct.

DVB-T

Stanice je umístěna do DVB-T multiplexu 2 společnosti České Radiokomunikace (ČRa), který obsahuje i stanice TV Nova, Nova Cinema, Prima TV a TV Barrandov. Prima COOL se stává pátým a posledním programem zařazeným do této sítě.

Kabelová TV a IPTV

Program Prima COOL bude zařazen do všech kabelových a IPTV platforem v České republice. Do své nabídky jej zařadí i největší tuzemský kabelový operátor UPC Česká republika a také O2TV společnosti Telefonica O2 Czech republic.

Nezapomínejte, že za Primu COOL by po vás nikdo neměl požadovat žádné další poplatky, tato televizní stanice by měla být šířena celoplošně a bez poplatků!

Do budoucna byste měli najít více informací na stránce www.prima-cool.cz, která je oficiální stránkou nové televize, bohužel zatím s informacemi dost šetří.

Komentáře (15)

 1. satoo napsal:

  1 dubna je ve středu, ne v pátek 😉

 2. ?? napsal:

  Ladim ladim na UCP, volal jsem na UPC linku a nemuzu naladit. Mam kabel a nabídku standart (tzc cca 30 programu)

 3. Shake napsal:

  Nechapu, TV Nova, Nova Cinema, Prima TV a TV Barrandov mam, ale Proma Cool ne. poradte mi prosim, jak ji mam naladit

 4. R3sidento napsal:

  Mam podobny Problem Mame salitit od SkyLinku, a parabolu nastelovanou na Astru A3, Pri hledani Mi to najde mraky stanic. Pokud do hledani pridam jeste Astru A1, najde mi to navic Novu SD, a Nova Cinema + nove Ceske MTV. Ale primu cool nemuzu naladit nikde, Babicka ma stejny satelit od stejne spolecnosti jen od jine firmy Set-op-box a Primu Cool naladi. Nechapu 🙂

  • mirecekp napsal:

   Pravděpodobně pleteš set top box mezi satelity, coz samozřejmě je chyba a tvá babička chytá digitální pozemní vysílání tak zvané DVB-T.
   Ty potřebuješ satelitní vysílání, tedy DVB-S.
   Správně si zadal do prohledávání Astru 1, ale podle toho co ti to našlo tak to nejsi na kmitočtu 11 876.
   Snad ti pomůže podrobná tabulka ( http://www.skylink.cz/web/structure/16.html ), ale pokud zadáš údaje které zde uvádím, nemůžeš nenaladit…

 5. kuba napsal:

  prosím o radu…snažím se prima cool(i jiné stanice) naladit přímo na televizi s digitálním příjmem ale pořád to nemužu naladit..prosím porad temi..diky

 6. Andrea napsal:

  Ahoj. Nevíte, jestli můžu primu Cool naladit na digi TV (satelit) ? Zkoušela jsem to, ale nějak se mi to nevede. poradíte?? 🙂

 7. mikupetr napsal:

  I u mě je ten samý problém.Vlastním 1x HD satelit s kartou skylink,
  kde nebylo problém přeladit cokoli a mám ještě obyč satelit se skylink,kde jsem přeladil vše až na PRIMA COOL.Při zadání všech
  údajů mi při vyhledávání satelit jakoby stanici najde,ale jakmile
  proces skončí,stanici nenajdu,v seznamu není.Věděl by někdo,kde by
  mohl být problém? Děkuji P.M.

 8. Gábina napsal:

  Od poloviny února tohoto roku (2012) prima cool na satelitu nechytneme . prima a prima love ano …. Je to špatným satelitním signálem ??

 9. marika napsal:

  no hodně štěsti prima cool dobre let

 10. marika napsal:

  prima cool je nejlepši program tet je v tele vizi

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.