Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

První velký SEO úspěch

Dnes jsem se díky článku na živě dostal na Žebříček vyhledávání Zeitgeist 2010 na Google. Super seriál okresní přebor ke kterému jsem si udělal web, kde jsem si chtěl zkusit SEO optimalizaci se dostal na 8 místo žebříčku Největší skokani na Google.cz.

Protože jsem v ten seriál věřil, věřil jsem i v jeho hojné vyhledávání což se na webu, který jsem dělal, projevilo v tisícové návštěvnosti. Na seznamu jsem byl hodně dlouhou dobu na 1. místě než mě vystřídali oficiální stránky Novy, přesto na některé z dotazů, podobně jako na googlu jsem stále ten TOP příčkách ;). Na google jsem se bojoval pomaleji, ale také jsem se dostal na první příčku ve vyhledávání na dotaz „okresní přebor“, „okresní přebor online“, „seriál okresní přebor“ kromě první holé fráze jsem na prvních místech stále a i na mnohé další specifické třeba jména některých hráčů jako Jirka Luňák, nebo tahoun seriálu Adolf Větvička :).

Záměrně neuvádím odkaz, jelikož jsem tento web prodal s dalšími několika seriálovými weby, ale s tím, že doména mywebsite.cz je stále moje a jen prodaným webům povedu DNS záznamy.

Jak jsem se dostal na 1. místa ve vyhledávačích je otázka na kterou vám moc neodpovím. Ne že bych nechtěl, ale myslím že jsem nedělal žádnou velkou magii. Jen jsem v čas a myslím že jako první udělal nějaký web o připravovaném seriálu, ještě dřív než na něj TV Nova začala dělat upoutávky. V té době již začal být seriál vyhledávaný a jelikož nebyl nikdo jiný kdo by nabídl relevantnější web byl jsem první. I Nova zaspala a to o dost, web připravila až v týdnu kdy běžel první díl. A to já už jsem měl web plný článků zajímavostí a informací o hercích a postavách, aktualit přibývalo pravidelně 2x v týdnu a google prostě má rád pravidelný a aktuální obsah.

Věc druhou je On Page SEO optimalizace, takže jsem se snažil vhodně umisťovat a rozmisťovat klíčová slova, ale ne na úkor přehlednosti a čitelnosti pro návštěvníka. V neposlední řadě jistě sehrálo roli i několik desítek zpětných odkazů které jsem postupně nasbíral a k tomu i několik málo hodně kvalitních odkazů z relevantních webů, kde jsem si zaplatil reklamu.

Někdo možná řekne že to není SEO úspěch, ale jen správné načasování, ale SEO podle mě rozhodně není jen o tom protlačit nějaký web na nějakou příčku ve vyhledávání. Je to dlouhodobá záležitost, která má nejlepší výsledky pokud se webu věnujete pravidelně a s láskou 🙂

Máte podobný SEO úspěch a zkušenosti s tím jak být v top příčkách hledanosti?

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.