Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Redesign webu JČU – nastavit alias ale stále neumí!

Dnes jsme po dlouhé době navštívil web Jihočeské Univerzity, byl jsme vcelku mile překvapen změnou vzhledu – web nenavštěvuji často, takže jsem možná půl roku neaktuální. Co mě ale jako bývalého studenta JČU oboru informatiky drásá nervy je neschopnost, naivita nebo nějaký mě nepochopitelný důvod, proč nejsou zodpovědné osoby schopny přesměrovat při zadání adresy jcu.cz na web www.jcu.cz. 

Při zadání adresy bez WWW (což dělá 99% technologicky vzdělaných lidí) jsou stránky nedostupné, ano většina asi zkusí poté i zadat adresu s www – případně mají chytrý prohlížeč, který jim napoví, ale stále je nějaké část uživatelů, možná i zahraničních studentů, kteří web nenaleznou a mají problémy dohledat potřebné informace. 4 roky co jsem na JČU studoval to nikdo nedokázal, za rok se chci vrátit na dálkové studium tak snad pak tam někomu kompetentnímu vysvětlím, jak se dělá redirect, případně jak zařídit směrování již na úrovni DNS pomocí CNAME (neboli alias). Google by jistě dotyčnému poradil, pokud by měl snahu tento značný nedostatek napravit!

Komentáře (2)

  1. SMO napsal:

    No jo, akademici, ty usnuli na vavrinech. (-:

  2. CNAME neni presmerovani, CNAME pouze opisuje IP z A zaznamu na ktery smeruje -> v tomto pripade by to nevyresilo nic.
    Bezne je virtualhostu http://www.example.com davat primo v konfiguraci napr. apache direktivu ServerAlias a do ni uvest vsechny example.com, example.net, *.example.net, …

    V tomto pripade jim tam ale evidentne chybi minimalne ten DNS zaznam – tedy ano, ten by vyresili i CNAMEm na verzi s www, maji-li to samozrejme nasledne nastavene spravne ve webserveru. V opacnem pripade dosahnou akorad nejake 404ky.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.