Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

SEO Profesionál Toolbar

Ačkoli již delší dobu používám jako primární prohlížeč Google Chrome, občas se najde doplněk pro Firefox, který stojí za víc, než jen otestovat. Několik dní mám již nainstalovaný doplněk „SEO Profesional Toolbar„, který patří spíše do skupiny doplňků informativních nikoli funkčních.

Jak je zvykem u doplňků, které obsahují v názvu tajemné slůvko SEO najdeme i v tomto pluginu důležité prvky pro práci nejen SEO konzultanta. Toolbar, který se zobrazuje ve spodní informační liště prohlížeče zobrazuje hodnoty Google Page Rank, Srank a počet zpětných odkazů Yahoo Backlinks. Tím to ale zdaleka nekončí, ba naopak, to jsou ty nejzákladnější prvky tohoto SEO doplňku.

Hodně se mi líbí funkce záznamu vývoje ranků a zpětných odkazů u webů, které si nastavím, že mám zájem sledovat, ranky se poté při další návštěvě aktualizují a vývoj je zobrazen v grafu. Dále najdete v menu odkazy na: Whois, Počet zpětných odkazů (yahoo site explorer), počty zaindexovaných stránek (Google a Seznam), tyto funkce nejsou přímo v toolbaru, ale odkazují na stránky jiných poskytovatelů, SEO Profesional toolbar je jen otevře v novém panelu a do patřičného políčka vyplní url aktuálně zobrazeného panelu. Některé funkce bych uvítal kdyby vytahoval plugin sám bez otvírání nové stránky, alespoň počty indexovaných stránek.

Postraní lišta je další funkcí SEO Profesional Toolbaru (Shift+Ctrl+E), zde se nachází seznam sledovaných stránek a ve spodní části dvě funkce. Jedna zvýrazní vámi zadaný text na stránce a druhá vyznačuje druhy odkazů (všechny, interní, externí a NoFollow).

Pokud se zajímáte o SEO nebo internetový marketing, určitě se vám vyplatí tento plugin vyzkoušet, zda vám padne do ruky nebo ne už je na vás.

Ještě přidám stránky vývojářů: http://www.seo-profesional.cz/toolbar

Plugin pak k nainstalování naleznete na adrese https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/49038, jen bych ještě upozornil, že je určen pro verzi Firefoxu 3,5 a novější.

Komentáře (1)

  1. Max napsal:

    Taky jsem pouzival ten to toolbar, ale zatim jsem zjistil ze RDS bar je jepsi.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.