Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

T-Mobile testuje inzerci pomocí SMS a MMS

Pilotní projekt testující zasílání reklamy do mobilu zahajuje tento týden T-Mobile. Dvěma vybraným skupinám zákazníků budou v následujících týdnech chodit SMS a MMS obsahující reklamní sdělení od velkých zadavatelů reklamy z oblastí jako je kosmetika, potraviny, móda a sportovní obuv, cestovní ruch nebo bankovnictví.

„Lidé museli v historii vykročit z mnoha vyjetých kolejí, aby se posunuli dopředu. Stejně jako se v posledních letech stal běžnou součástí mediálního mixu internet, podobná pozice čeká na mobil. Již dnes je prokazatelné, že úspěšnost reklamy v mobilu je mnohonásobně vyšší než u klasických nosičů. Navíc, jedině mobil nabízí výjimečnou interaktivitu a přesnou měřitelnost udávající zájem konkrétních zákazníků o propagované zboží a služby. Spotřebitelé budou mít totiž možnost z reklamní SMS nebo MMS ihned zareagovat na nabídku prokliknutím na mobilní internetové stránky popisující detailní nabídku inzerenta, prokliknutím vloženého telefonního čísla zavolat na jeho infolinku anebo se třeba zaregistrovat do jeho loajalitního programu,“ vysvětluje k tomu Michal Němec, ředitel portálových služeb společnosti T-Mobile.

Zúčastněné firmy budou mít možnost zasílat své reklamní nabídky dvěma cílovým skupinám. První jsou „Young„, tedy mladí lidé ve věku do 26 let. Druhou skupinu pak představují tzv. „Urban women“ – ženy ve věku 26-50 let, žijící ve městech v celé České republice. Za ochotu zúčastnit se testu všichni dostanou benefit ve formě volných SMS nebo minut volání zdarma. „Do budoucna se dá se zákazníkovým souhlasem využít nejen znalosti jeho identity, ale i jeho geografické polohy a tím maximalizovat efektivitu reklamy formou regionálních kampaní. Spokojené pak budou obě strany – inzerent proto, že efektivně využije přesně zacílenou kampaň. Spotřebitel pak bude dostávat reklamní sdělení pro něj relevantní a vyhne se špatně cílené reklamě, která se na něj valí z masových médií,“ říká M. Němec.

T-Mobile není v nabídce reklamních kanálů žádný nováček. Od podzimu minulého roku provozuje banerový systém na internetu v mobilu, který měsíčně navštíví stovky tisíc lidí. Mimo mobily pak T-Mobile nabízí inzerentům banerový systém na webové SMS bráně t-zones.cz (měsíční návštěvnost zde přesahuje milion unikátních návštěvníků). Banerový systém funguje od roku 2004 také na t-music.cz, jednom z největších českých hudebních portálů.

Komentáře (2)

  1. Freezy napsal:

    o důvod víc proč se od t-devajlu držet dál, s tím ať jdou do oblastí ukončujících záda, reklama je o volbě a jednou příjde čas, kdy to začnou posílat všem a nejen těm co jim to dovolí, maximálně mě vytáčí třeba telemarketing, když mi nějaký mr*ka zavolá a otravuje, to je jeden z mála okamžiků, kdy se k lidem nechovám slušně a bez servítek padají docela trvdší výrazy :-!

    • mirecekp napsal:

      Věřím že to nikdy nezajde tak daleko, že by nám operátor rozesílal nevyžádané reklamy a to už jen proto, že se vždycky najde někdo kdo za určitou formou zisku je schopen tu reklamu přijmout. Sám využívám Vodafone SMS grátis kde se v horní části aplikace zobrazuje reklama, on si na t reklamu člověk rád zvykne… Osobně pošlu přes tuto aplikaci tak 500 sms měsíčně (aplikace by povolila až 300na den) když si to vynásobím 500*1,19 = 595 kč měsíčně ušetřím a dokud budu student tak za takové peníze budu vděčný. Jinak co se telemarketingu týče je to na člověku… Někdy si s nimi rád popovídám, sám jsem to dělal pár měsíců jako brigádu a taky to jsou jenom lidi… Když nemáš čas odmítnout se lidi dají i slušně, a že se holt občas snaží nabídnout něco co neni úplně nejlepší je jen jen z důvodu toho že na tom vydělají hlavně oni…každý rozumný člověk si musí sám rozhodnout co pro něj samotného je nejlepší.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.