Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Virtuální procházka Prahou

Prahou to začíná a snad se dočkáme i nasnímání dalších měst České republiky. Google maps dnešním dnem spouští Street View pro Prahu a několik menších měst ve středočeském kraji (Benešov, Beroun, Příbram, Mělník, Říčany a Poděbrady) plus je nasnímána dálnice D1, což není asi nejzajímavější, ale je to krok k pokrytí dalších měst ČR. Nasnímání Brna, Olomouce nebo třeba Českého Krumlova bychom se mohli dočkat již do konce tohoto roku.

Na virtuální prohlídku českých měst se můžete podívat na maps.google.cz jednoduchým přetažením „panáčka“ do ulice kam se chcete podívat. Česká republika se tak stala 8 zemí Evropy, kde je služba Google Street View dostupná. Další informace a návody jak využít Street View na 100% najdete na této webové stránce.

Komentáře (2)

 1. salax napsal:

  Koukam, že rumuni jsou o něco dál http://www.norc.cz/ ale ještě by to chtělo budějce 🙂

  • mirecekp napsal:

   O Budějcích jsem se nedočetl nic! Taky bych byl pro! Každopádně zatím neni ani ta Praha pořádně, asi ještě nenasadili fotky z tříkolky, která měla snímat ulice nedostupné autem!

   O stránce na kterou odkazuješ jsem nevěděl! Tam se mi líbí pokrytá plzeň, škoda že to od nich Google nekoupí, nebo je nekoupí celé, stejně využívají podklady API Google maps…

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.