Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Windows 7 volně k testování

Včera se roztrhl pytel se zprávou o zpřístupnění nové verze Windows, tentokrát pod jednoduchým označením Windows 7. Docela mě překvapilo, že tuto zprávu odvysílali i v hlavním zpravodajském čase TV Nova i Česká Televize. Zatím se jedná o veřejnou betaverzi, kterou si každý může stáhnout z MSDNka. K dispozici je anglická, 32 i 64bitová verze. Tato verze přestane v době ukončení testování fungovat.

Windows předpokládá uvedení verze Windows 7 koncem tohoto roku 2009. Jestli tomu tak opravdu bude, nebo se uvedení na trh bude dlouhosáhle protahovat, stejně jako tomu bylo u Vist se určitě koncem roku dozvíme. Jelikož já jsem se doposud statečně Vistám vyhýbal, Windows 7 už mě neminou a po pročtení několika odborných článků na tom podobně bude pravděpodobně i několik z vás. Většinou proklínané Windows Vista budou rychle nahrazeny údajně stabilním systémem Windows 7 (no spíše s prvním SP 🙂 ). Nechme se překvapit.

[poll id=“17″]

Komentáře (3)

 1. Piži napsal:

  Stabilita windows 7 je stejná jako stabilita Vista SP1. Engine je totiž z Vist. Windows 7 přinášejí jen nové prostředí. To přináší výhodu, že win 7 jsou od začátku stejně kompatibilní jako Visty, které už mají dost ovladačů a funguje na nich většina starého softu.

 2. Nogard napsal:

  nový win vypadají opravdu celkem pěkně, nicméně nějaký zázrak oproti vistám bych od nich raději nečekal …

  jinak přímé odkazy na stažení ISO instalaček jsou třeba tady:
  http://www.emag.cz/stahnete-si-windows-7/

 3. CharlesBass napsal:

  W-7 šlape výborně. Nainstaloval sem to na novou, mnou poskládanou sestavu jako PrimarOS a vše běží o mnoho lépe než notebook koupený s Vistama. Jako odkojenec W-98SE a průměrný uživatel W-XP jsem s první instalací W-7 zatím zvládl daleko více než s tou již nainstalovaou Vistou! Během pár vteřin vidím dokonce okolní poče, bez jakého-koli nastavování, jdou spustit mnoho let staré hry, které jsou navíc nainstalovány na slave disku ve fat32.. Zatím sem moc neuspěl s dodávanýmy drivery k HW, nicméně jsem na pár drobností neseznal, že by to bylo nutně třeba. Vše jistě vyřeší brzké aktualizace driverů od jednotl. výroců. Zatuhlo to snad jednou, když sem už nevěděl coby a zkoušel různý blbosti… Až na tu 20GB instalaci si nestěžuju (když sem dělil nový 640Gb disk, nechal sem senilně na systém teď už směšných 30GB 😀 ) Trochu si budu muse zvykat na ty media Libary, neb jako ortodoxní Winamp/KMPlayer uživatel zatím nevím jak s tím naložit a jak to aspoň vypnout.

  Já myslím, že ať je to jak chce, připadá mi to celkově měkčí než přechod z devadesátosem na ikspéčka. Mj. oba předchůdci se v sítí se sedmičkou navzájem bezproblémově vidí…

  Toď postřeh amatéra 🙂

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.