Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

WordCamp 2017

Již za 3 týdny (v sobotu 18. února 2017) se uskuteční konference WordCamp Praha 2017, která se bude věnovat redakčnímu systému WordPress z pohledu uživatelů i vývojářů a tématům týkajícím se tvorby a provozu internetových stránek na této celosvětově nejrozšířenější publikační platformě. Ve světě již proběhlo celkem 540 WordCampů, ve 203 městech, 48 zemích a na 6 kontinentech, v České republice se bude konat po čtvrté. Celá akce bude probíhat v prostorách VŠE v Praze a nabídne návštěvníkům celkem 14 přednášek. 

Konference bude rozdělena do dvou současně běžících sérií přednášek:

  1. První série nazvaná „Uživatelé“ bude věnována všem bloggerům, redaktorům, správcům či příležitostným uživatelům WordPress webů. Bude se zabývat zabezpečením WordPressu, problematikou koupených šablon, kvalitním obsahem, propagací a analytikou.
  2. Druhá série s názvem „Developeři“ pak půjde více do hloubky WordPressu a bude vhodná pro programátory, či pokročilé uživatele.
    Přednášet budou přední čeští odborníci na WordPress a online technologie obecně. Pro uživatele to jsou například Filip Podstavec (GetFound.cz) a BorekBernard (VerionPress.cz), pro developery David Biňovec (Automattic, vip.WordPress.com), Michal Špaček (Skype.cz, Slevomat.cz, a další) a Vladislav Musílek (Musilda.cz).

Na základě kladných referencí z předchozího ročníku, jsme si i letos připravili případové studie, které budou rozebírat příklady z praxe a se kterými vystoupí majitelé či provozovatelé webů nebo aplikací postavených na WordPressu. Na konferenci bude navazovat afterparty, podporující jeden z hlavních cílů konference – networking. Zde bude možné navázat další kontakty, poznat nové lidi a rozšířit si obzory za hranice běžné konference.

Cena vstupenky je 499 Kč. V prodeji je 400 lístků a je možné je zakoupit na oficiálních stránkách.

 

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.