Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Živě.cz v novém kabátě

Živě.czŽivě.cz dnes přišlo s razantní změnou svého webu, změna se týká především designu. Rysy se zjemnily a vyhladili, přehlednost se zlepšila ovšem na druhou stranu, proklikat se nyní ke článků, které chcete je daleko obtížnější, jelikož chybí podrobnější menu. Menu Články je natolik rozsáhlé, že přestává plnit jakoukoliv funkci.

Vždy jsem měl server Živě.cz za server s IT problematikou, který je spíše pro informované lidi v oboru IT a ne pro úplné laiky. Jenže nový design natolik „zjednodušuje“ navigaci a připadá mi, že chce zamířit na jinou cílovou skupinu lidí než doposud. Osobně se mi tento nový design líbí coby celek, ale nějak si ho nemohu představit u serveru, který informuje o IT technologiích.

Novým designem prošel také například bulvární portál www.blesk.cz, kterému se tento týden zrodil další konkurent v podání zpravodajského serveru tn.cz, který má na svědomí TV Nova. Zda si tento portál vybuduje základ kvalitního zpravodajského serveru nebo to bude jen další bulvární plátek, to už záleží na redaktorech samotných. Kdo ví, třeba to bude nový konkurent serveru iDnes.cz …

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.