Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Zpráva DNE – Poštovní holub přenesl data rychleji!

Dnešní článek na serveru novinky.cz mě vážně dostal do kolen, ale také mě donutil k zamyšlení.

Zpráva informuje o testu rychlosti internetových připojení v Jihoafrické republice, kde tamnější firma Unlimited IT vypustila poštovního holba s 4GB flash diskem na noze a ve stejnou dobu začala odesílat stejná data přes internet do města vzdáleného 80km. Společnost tak chtěla poukázat na velmi pomalé připojení, které v JAR panuje, nepřímo tak chtěla oslovit největšího tamního poskytovatele internetu společnost Telkom, která se k tomuto testu ale odmítla vyjádřit.
Aby taky ne, když v době příletu holuba do cíle (po 1 hodině 8 minutách) byly na cílovém počítači 4% odeslaných dat, 100% dat přenášených do cílového počítače bylo až za 2hodiny a 7 minut. Což je téměř o hodinu déle než ta samá data, která přenesl poštovní holub!

Když tak uvažuji nad špatným internetovým připojením, co panuje na českém venkově, tak asi tuším, jak se cítí Afričan :-). Sice je to k smíchu, ale… rychlost uploudu co mám já doma u internetového připojení je zhruba 340 Kbps, pakliže bych touto rychlostí odesílal 4GB dat transfer by trval vice než 24hodin. Původně jsem tomu nechtěl věřit, ale poštovní holub létá v průměru 50km/hodinu, ale dokáže vyvinout rychlost až 80km/hod (viz Google). Ať počítám jak počítám, poštovní holub z mého domu doletí kamkoliv v ČR dřív než já odešlu 4GB dat. Teď mi úsměv zamrzl. Jak smutné…

Komentáře (3)

  1. Evča napsal:

    Bude líp, i na venkově. Jednou. 🙂

  2. LuKaS* napsal:

    Nikdy bych nechtěl žít na venkově 🙂 ….

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.