Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Californication

CalifornicationZávislost na TV seriálech je opravdu, ale opravdu šílená, léčebny pro drogově závislé se brzo začnou plnit diváky závislými na seriálech.

Po tom co jsem shlédnul všechny díly nejlepšího seriálu How I Met Your Mother, který jsem ihned doporučil Vaškovi, který o tomto seriálu psal před několika dny (Jak jsem je všechny potkal), začínám být závislý na dalším kousku. Tentokrát je to televizní seriál Californication, který se dokonce vysílá i na českém HBO. Pokud se tohoto seriálu někdy dočkáte na naší veřejnoprávní televizi nebo snad na Nově Cinemě, tak nepočítejte s vysílací dobou před 10 hodinou.

Seriál je o Hanku Moodym (kterého ztvárnil David Duchovny), zhrzeném spisovateli, který hledá svojí ztracenou inspiraci. Inspiraci ztratil díky rozchodu s Karen, s niž má dospívající dceru Beccu. Karen už nechtěla tolerovat Hankovo „úlety“ a odchází k Bilovi. Karen se s Bilem zasnoubí. Hank dělá vše proto, aby se k němu Karen vrátila. Hank se snaží inspirovat k psaní další knihy „románky na jednu noc“. Nic nezabírá a pochopí, že vše co chce je Karen…

O drogy, alkohol a sex v tomhle seriálu opravdu není nouze. Zatím je natočeno 12 dílů 1.série. Seriál Californication mohu opravdu vřele doporučit!

Více informací naleznete na anglickém webu, popřípadě na CSFD, kde tento seriál dosahuje kvalitního hodnocení 90%.

Komentáře (6)

 1. Václav Mašek napsal:

  Mirku nech toho netahej me do dalsiho serialu vzdyt vis ze bych se mel ucit 🙂

 2. Habitat napsal:

  Vasku nech toho mirka at te taha, beztak vime, ze se ucit nebudes a jenom bys nas tahal do … 🙂

 3. Erteple napsal:

  Shlédnuto během dvou dnů vřele doporučuji

 4. mirecekp napsal:

  to Erteple: Sis z toho udělal celovečerní film na dva díly 🙂 dobré… proč ne… čekám na 12.díl. Po konci 11.dílu začínám mít absťák… Jsem zvědav jestli posledním dílem z 1.série uzavřou děj, nebo bude navazovat X dalších sérií.

 5. mirecekp napsal:

  Tak to mám za sebou, dnes jsem zkouknul 12.díl a pro ty, které to zajímá, tak to končí Happy endem.
  Californication - Happy end

 6. Tom napsal:

  Český dabing na AXN je peklo. S originálem to nemá prakticky nic společného. Malá rada: pusťte si originál s titulkama, ať z toho máte ten správný požitek.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.