Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

HIMYM – jak jsem je všechny potkal

How I Met Your MotherDlouho jsem se tomu bránil a odmítal. Přeci jenom vím jak se dokážu na amerických seriálech stát závislý. Marně vzpomínám jak jsem ulítával na Přátelích, Simpsnech, Lostu nebo Prison Breaku. Ale jednou to přijít muselo a já řekl „ok tak já se na to podívám“. A bylo to tu … „How I Met Your Mother„. Už od prvního dílu jsem si je zamiloval. Nesmělého věčně romatického Teda, již 10 let zadaného Marshalla, jeho přítelkyni Lilly, Tedovu osudovou lásku Robin, ale především Barneyho a jeho brutální hlášky. Scénka, kdy Barney láka Teda do strip baru a vše zakončí hláškou „Its gonna be legendary“ je prostě legendární a vzhledem k tomu, že Barney používá tuhle hlášku opravdu často jistě na ni jen tak nezapomenete. Obzvláště Barneyho netradiční způsoby jak sbalit holku na jednu noc jsou naprosto odzbrojující a jen málokdy spí Barney sám.

Jedná se o klasický americký sit-com ne nepodobný Přátelům. Také se všichni scházejí v oblíbeném baru a řeší tady všechny problémy obyčejného života, ale především vztahy. Nebojte se nejde jen o lacinou kopii seriálu Přátelé. Autoři si jen z přátel vzaly to nejlepší a přidali spousty originálních hlášek a také trochu tajemství, kdy až do posledního dílu nebudete tušit kdo jen může být matka Tedových dětí.

V závěru bych chtěl všechny varovat HIMYM (již zažitá zkratka pro How I Met Your Mother) je opravdu silně návykový a již po několika shlédnutých dílech se začnete těšit na okamžik kdy si znovu se svými kamarády sednete ke sklence ve vašem oblíbeném baru. …. a tam jsem je všechny potkal.

Více info na českém nebo anglickém webu, popřípadě na CSFD, kde tento seriál dosáhl hodnocení 93%.

Komentáře (6)

 1. mirecekp napsal:

  Děkuji za článek, je to opravdu BEST OF seriál. Jiank děkuji za článek a doufám, že článků bude od tebe víc a ne jen o seriálu How I Met Your Mother.

 2. Jan Čermák napsal:

  Jo jo podobné seriály jsou neskutečným žroutem času 🙂

 3. sh napsal:

  cheche těma autokomentama se snažíš nahnat lidi z vyhledávačů ? 😛 …už jsem o himym něco slyšel, ale neviděl, díky za tip, mám momentálně seriálovou krizi…na oplátku zkus Californication 🙂
  jinak pozdravuju do sušice 🙂

 4. mirecekp napsal:

  to sh: Nebral bych to jako autokoment, článek jsem nepsal já. Ale pochopil jsi dobře to ztučněné „How I Met Your Mother“ autor článku o SEO na tento seriál moc neuvažoval, ale o to je ten článek lepší. Jinak děkuji za doporučení seriálu…určitě si na něj udělám čas.

 5. Habitat napsal:

  new episodes of HOW I MET YOUR MOTHER return on March 17 in a new time slot: Mondays at 8:30pm et/pt. Tak jsou zpet kuuucii

 6. Ang :) napsal:

  joo výborný seriál.. 🙂 taky si mě získal hned po 1.dílu..

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.