Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Psych „Agentura Jasno“ aneb seriál za odměnu

Psych - Agentura jasnoDnes se mi povedla další zkouška a jak to tak chodí, co si člověk nedá sám, to nemá. Tak i já si sem tam tu radost musím udělat sám… Poslední dobou jsem neměl na sledování filmů a seriálů čas, ale dnes jsem úspěšně dodělal předposlední zkoušku a mohu se pomalu a jistě začít aktivně věnovat sledování seriálů.

Asi před měsícem jsem viděl první dva díly seriálu Psych s dovětkem Agentura jasno, ve slovenském názvu pak Psych s.r.o. . Tento seriál nepatří k těm, na kterých se po prvním zhlédnutí stanete závislí, seriál Psych má tu výhodu, že si můžete pustit kterýkoliv díl nezávisle na předchozím, aniž byste ztrácely pointu. Určitě je vhodné se nejprve podívat na první díl, kde se vám tak trochu představí hlavní aktér Shawn Spencer, jeho parťák Gues a Shawnovo otec Henry Spencer (bývalý policista). Shawn společně s Guesem založí detektivní kancelář Psych a od té doby se jim případy jen hrnou.

Shawn byl od svého dětství veden otcem k pozorování důležitých detailů, rozvíjení myšlení a postřehu, čehož využívá k řešení detektivních případů. Na tom by ještě nebylo nic moc, co by seriál Psych výrazně odlišovalo od jiných kriminálních seriálů (pokud se tam seriál Psych dá vůbec zařadit). Shawn se čistě z hecu vydává za psychotronika a zmatenou policii vodí k rozumem objeveným stopám na základě svých “tajemných vidění”. Tím se nejen královsky baví, ale také dovede spravedlnost tam, kam by se ona spravedlnost v zastoupení detektiva Lassitera nikdy nedostala.

Tento seriál začala vysílat TV Prim každou sobotu od 11:30.

Komentáře (4)

 1. marek napsal:

  tomu se pak už moc nedá říkat seriál ne? všechny díly by na sebe měli aspoň tročku navazovat přece…

 2. mirecekp napsal:

  to marek: Tak samozřejmě nějaký vývoj seriálu je a bude, ale neni podstatné jestli se v pátem díle Shawnovi libila tahle a ted spí s tamto… to je podle mě nepodstatnej postup v seriálu. Samotný případ je vždy ukončen v každém díle…. což je asi více seriálů, třeba takovej Dr. House… ale v něm je daleko větší návaznost dílů než u seriálu Psych

 3. Naomhu napsal:

  Na druhou stranu, viděl jsem všechný díly co doteď vyšly (je jich asi 45) a každý díl stojí za to… inteligentní humor, svěží režie, mají svůj styl… geniální obsazeni, blablabla… PSYCH prostě stojí za to, bohužel je k sehnání jen s anglickými titulky…

 4. ivojr napsal:

  na titulky.com české titulky jsou, zatím do 11. dílu 2. série (můžu se pochlubit, že jsem (zatím) jedny přeložil sám), ale postupně přibývají další. Jinak s komentářem nade mnou úplně souhlasím.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.