Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

14 dní se Samsung Galaxy Tab 10.1

Na dva týdny jsem měl zapůjčen nový tablet Samsung Galaxy Tab 10.1, řeknu vám, mít zbytečných 12 tisíc rozhodně do toho zařízení jdu. Tablet se dá v klidu nahradit (a taky to tak zatím většina má) jiným zařízením, ale pohodlí, které vám tablet nabídne při určité činnosti je nevyčíslitelné (drobet nadsázka, ale je to skoro tak 🙂 ).

Pokud bych měl srovnávat s tabletem, který jsem měl dříve, tedy se Samsung Galaxy Tab 7“, je to nebe a dudy… Sedmi palcový tablet byl malý, a měl v sobě Android určený pro mobilní telefony. Galaxy Tab 10.1 má ideální velikost, a Android, který v něm je, je určen právě pro tablety a jako celek je Samsung Galaxy Tab 10.1 na takové ty večerní chvilky se sociálními sítěmi a hromadou článků co je potřeba přečíst 🙂 . 

Sám jsem tablet využíval především na prohlížení webů a sociálních sítí, ale když byl čas tablet zvládal přehrávání online videa i seriálů. Díky jeho váze, rozměrům a tichosti je vhodný do postele, když vedle vás z jedné strany spí dítě a z druhý žena. Tablet prostě má své využití, které se snažíme nahrazovat notebookem a mobilem, ale věřte že to pohodlí, který vám tento pěkný kus elektroniky přinese za to stojí.

Mou rozsáhlejší recenzi si můžete přečíst na serveru InternetProVšechny.cz v článku Samsung Galaxy Tab. 10.1 současná hvězda mezi tablety.

Komentáře (3)

 1. Olda Šálek napsal:

  Já jsem 5 dní testoval iPad 2 a taky jsem přišel na to, že si nějaký tablet kupovat budu.
  http://mozektevidi.net/clanek/tablet-ano-ipad-2-ne
  10″, ale něco s adroidem. Rád bych, ale to mělo už Android verze 4 nebo alespoň potvrzený oficiální update.
  + nemusí to být tak výkonný, stačilo by na prohlížení webu a PDF do školy.

 2. mirecekp napsal:

  S iPadem jsem neměl tu čest, vesměs by mi nevadil, ale ta kompatibilita a komunikace s PC mě vždy odrazovala a to ať to byl iPod nebo iPhone, ale designově rozhodně Apple není k zahození, jen ta cena která si hraje na něco víc je taky velké mínus.

 3. Korfi napsal:

  android na tabletu jsem zkoušel a můžu doporučit. Mám iPad 1 a už mi leze krkem ta nekompaktnost s PC

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.