Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

60 tisíc studentů neprohloupilo a posíla SMS Grátis

Logo VODAFONESlužbu Student SMS Grátis od Vodafone, která umožňuje studentům posílat SMS zprávy zdarma, výměnou za zobrazení reklamy v jejich mobilním telefonu, už využívá 60 tisíc studentů. Průměrný uživatel odešle v rámci služby Student SMS Grátis 6 SMS zpráv denně a na zobrazenou reklamu kliká několikanásobně více než průměrný uživatel internetu. Službu využily pro své reklamní kampaně již tři desítky inzerentů.

Prvních šest měsíců fungování služby Student SMS Grátis potvrdilo dynamický potenciál, který mobilní reklama má,“ říká Emil Kováč, senior manažer pro prodej mobilní reklamy Vodafonu ČR a dodává: „Počet zákazníků neustále narůstá a většina inzerentů, kteří u nás realizovali své první mobilní kampaně, chce dále pokračovat.

Uživatelé služby Student SMS Grátis klikají na zobrazenou reklamu v průměru dvakrát více než uživatelé internetu. Ukazatel CTR (Click Through Rate tzn. poměr bannerů, na které zákazník klikne) je několikanásobně vyšší (1,5%) než je průměr na internetu (0,18%).

Nechme mluvit čísla

 • 60 000 registrovaných uživatelů
 • průměrný uživatel odešle v rámci Student SMS Grátis 6 SMS zpráv denně
 • v průměru 4 milióny reklamních impresí zobrazených za týden
 • průměrné CTR je 1,5%
 • 30 inzerentů již realizovalo své reklamní kampaně v rámci této služby (Grand Optical, Pepsi, Direct pojistovna, BATA, Hartmann, Barum Continental, Wrigley, ING, Blue Sky Film Distribution, Microsoft, Asiana, Jobs.cz, Student Agency…)

zdroj: www.vodafone.cz

Komentáře (3)

 1. Starej Zilvar napsal:

  Tolik studentů je tak lehce manipulovatelných ?

 2. mirecekp napsal:

  Nevím co ti na tom přijde manipulativního. To že přijmou nabídku že mohou posílat sms zdarma? Jako student si myslím že každý a ne jen studenti rád nějakou tu korunu ušetří. Takže můj údiv je opačný. Pouze 60 tisíc poznalo dobrou nabídku???

 3. idmi napsal:

  taky me sokuje co napsal Starej Zilvar. Me teda reklamy v teto aplikaci nijak neomezuji a mam pocit ze uz se mi snad ani nezobrazuji.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.