Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

CAT B10 a CAT B25 telefony s odolností buldozeru

Odolných telefonů je na českém trhu hodně málo a ještě méně je těch opravdu odolných, tedy nejen těch, které odolnost mají pouze v názvu.

Caterpillar je jedna z nejznámějších značek těžké stavební technyky, nyní ale pod značkou Caterpillaru nalezneme na českém trhu hned dva nové telefony CAT B10 a CAT B25. Rukama mi prošly desítky telefonů některé si i říkaly, že jsou odolné, ale teprve když jsem měl v ruce telefony CAT tak jsem pochopil co to znamená odolný telefon. 

Na to že se jedná o první mobily této značky, hned ze začátku dokážou zabrat hodně velkou část cílové skupiny. Model CAT B25 je telefon klasické konstrukce s klávesnicí. CAT B10 je smartphone s OS Android ve verzi 2.3.5 oba dva modely jsou DUL SIM. V základu oba dva telefony vynikají hlavně svou robustností, při prvním pohledu je zřejmé, že se nejedná o telefony pro kravaťáky ani pro holky. Jsou to telefony, které skoro trhají kapsy 🙂 (proto asi jsou u obou modelů v balení karabiny). Oba dva modely disponují certifikací IP67, což zajišťuje odolnost proti prachu, vodě (až půl hodiny),  nárazům a mrazu. Tyhle telefony patří do rukou chlapů, který se ho nebudou bát hodit na ponk k sedmnáctce klíči. Už jen to, že jejich nový majitel musí mít při ruce šroubovák, aby se jim dostal pod kapotu a mohl vložit baterii a SIM kartu jasně naznačuje na koho tahle značka cílí.

Caterpillar CAT B10

CAT B10 je výbavou průměrný chytrý telefon s Androidem ve starší verzi 2.3.5 (na nějakou aktualizaci bych se nespoléhal), procesor 800MHz, 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou, slot pro 2 SIM a microSD je pod baterií, která má 2000mAh, samozřejmostí je podpora WiFi a Bluetooth. Displej je o velikosti 3.2″ s rozlišením 320×480 a je překryt odolným sklem Asahi Strengthened Glass. Nechybí microUSB konektor, který slouží pro napájení i pro připojení k PC.

Telefon má standardní 3 senzorová tlačítka jak je zvykem u Android telefonů, pod nimi ale najdeme další 3 velká hardwarová tlačítka (2 pro příjem a ukončení hovoru a velké výrazně žluté středová tlačítko, nahrazující tlačítko pro návrat na hlavní plochu „domeček“).

Caterpillar CAT B25

CAT B25 je pro ty, kteří chtějí hlavně odolný telefon a nepotřebují žádná další „vymoženosti“. Baterie má výkon 1300 mAh což zaručuje slušnou výdrž na jedno nabití. B25 taktéž disponuje foťákem s bleskem tentokrát už jen s rozlišením 2MPx, podporuje paměťové karty microSD, microUSB konektor je pak k propojení s PC a rovněž k dobíjení.

Tenhle telefon určitě najde pár tatíků pod stromkem, a proč taky ne, 99% manuálně pracujících chlapů nechce dotykovej telefon a chtějí něco odolného… sám bych jim nic lepšího nenabídl a cena pod 3 tisíce je také výborná!

Video test CAT B10 a CAT B25

Galerie

Komentáře (2)

  1. VK napsal:

    Hezký „náklaďák“.

  2. Daday napsal:

    That’s a smart answer to a dilicfuft question.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.