Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Den mobilní etikety

T-Mobile1. dubna bude na pražském náměstí Republiky před budovou Celnice zahájena rozsáhlá akce pro širokou veřejnost, kterou připravil T-Mobile u příležitosti oslav Dne mobilní etikety. Stěžejním tématem letošního programu je recyklace mobilních telefonů, jejíž podpoře se T-Mobile dlouhodobě věnuje. Setkání vyvrcholí ve čtvrtek 3. dubna koncertem skupiny Laura a její tygři, módní přehlídkou a odhalením skulptury ze starých mobilů, vytvořené známým designérem Maximem Velčovským.

Akce, která je součástí projektu jaXmobilem, jemuž se T-Mobile věnuje soustavně od roku 2006, se koná za podpory městské části Praha 1 a pod záštitou jejího starosty Ing. Petra Hejmy. Odborným garantem je nezisková společnost REMA Systém, zajišťující recyklaci elektrických a elektronických zařízení. Ve stanu Dne mobilní etikety bude na ploše 160 m2 připraveno mnoho zajímavých informací i zábavných atrakcí. Expozice včetně doprovodného programu bude po celou dobu konání zdarma.

Neformální svátek Dne mobilní etikety byl stanoven na 3. dubna. Právě v tento den se totiž v roce 1973 v New Yorku uskutečnil první hovor z přenosného telefonu, přímého předchůdce dnešních mobilních přístrojů.

Komentáře (2)

  1. Jarek napsal:

    Hezký nápad jak vyřadit staré šroty.

  2. Láďa napsal:

    Velice dobrá a záslužná akce, škoda, že to není i v jiných městech.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.