Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Díky Kvído, já si ten hovor zaplatím sám

Kvídovo voláníDnešním dnem je spuštěna služba mobilního operátora Telefonica O2 pod názvem „Platí to Kvído“ a s tím spojená i reklamní kampaň. Co že se to pod touto „službou skrývá, se vám pokusím shrnout do několika následujících řádků.

Služba „Platí to Kvído„, někdy také nazývána „Kvídovo volání“ je určená všem zákazníkům Telefonici O2, ať využíváte mobil nebo pevnou linku, vyjma telefonních budek. Pro vás z toho jednoduše plyne, že máte 10 jednominutových hovorů zdarma, když se zaregistrujete na stránkách www.platitokvido.cz dostanete ještě dalších deset, takže můžete využít až 20 hovorů (o délce 1 minuty) týdně zdarma. To bylo opravdu jednoduše řečeno.

Povíme si tedy jak na to.

  • Pointou je volání na číslo 829 829 829.
  • Zde si vyslechnete krátký (3-5s) reklamní spot a poté budete vyzváni k zadání telefonního čísla na které chcete uskutečnit hovor zdarma. V tuto chvíli jste nahraní pakliže neznáte telefonní číslo zpaměti. Musíte buďto rychle vyvolat telefonní seznam a zobrazit si číslo a to tam přeťukat, nebo si před hovorem číslo opsat.
  • Nyní se vám přehraje reklama o délce až 20 vteřin.
  • Po té již uslyšíte vyzvánění a už budete spojeni s vaším volaným. Ten na svém mobilu uvidí vaše číslo nikoliv Kvídovo. Délka vašeho hovoru je od spojení 1 minuta s tím, že po 45 vteřinách budete upozorněni zvukovým signálem.
  • Po uplynutí této doby budete nekompromisně ukončeni.

Ještě jsem nezmínil podstatnou věc a tou je, že můžete takto volat do všech mobilních i pevných sítí v rámci ČR mimo čísla speciálně zpoplatněná. Určitě je to zajímavá nabídka, okoukaná od Vodafonu, který nabízí sms zdarma pro studenty, taktéž za reklamní zděleni. Určitě tato nabídka není pro každého, ale věřím že lidé tipu „student“ to ocení. Pakliže potřebujete jen sdělit jasnou konkrétní věc, na kterou vám minuta hovoru bohatě stačí a nevadí vám minutové reklamní zdržení předem, je to ta pravá volba pro vás. Pokud ovšem máte v plánu povídat si s kamarádem co dělal o víkendu, nedoporučuji, byť máte 20 hovorů, ale každou minutu vytáčet číslo není nic příjemného.

Komentáře (31)

  1. Romana napsal:

    Je to výhoda když potřebuji nutně zavolat jsem spokojena s vašimi služby ale mohli jste to nechaat aspon 3-5minut.Ale což.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.