Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

HTC Touch Diamond

HTC Touch DiamondV předchozích čtrnácti dnech jsem měl (díky Vodafonu) možnost testovat komunikátor tchajwanského giganta HTC řady Touch, konkrétně model Diamond. Z výsledku testování jsem byl převážně spokojen, jen na několik výjimek. To co se mi zamlouvalo a co naopak ne se dočtete v následujícím článku.

Celý kryt telefonu je „senzačně“ lesklý, pro oko lahodný to pohled, ovšem vydrží lesklý jen několik málo minut, než ho začnete používat, poté bude už navždy plný otisků prstů. Diamond je osazený displejem s úhlopříčkou 2.8″, který je výborně čitelný i na přímém slunci. Podsvícení je možné regulovat ručně nebo automaticky díky světelnému senzoru. Zadní strana je tvořena několika trojúhelníčky, které jsou různě vystouplé a nakloněné. Vypadá to velice elegantně, nicméně pokud si telefon položíte na stůl a chcete s ním pracovat, bude se houpat. Na zadní straně nechybí 3,2 megapixeloví fotoaparát. V pravém spodním rohu je ukrytý stylus, který je vybavený malým magnetem, což s sebou přináší několik výhod, předně ani po delším používání se vám neošoupe a nebude samovolně vypadávat ze zdířky.

Diamond je prvním komunikátorem, který je vybavený prostředím TouchFLO 3. generace označováno 3D. Nechybí ani integrovaný pohybový senzor. Pohybový senzor nevyužijete v celém operačním systému, ale jen v některých aplikacích, jako je internetový prohlížeč  Opera, HTC Album a například také ve hře Teeter. Plugin TouchFLO 3D zabere celou plochu obrazovky Dnes, není jej tedy možné používat s dalšími pluginy. 

Diamond je poháněn 528 MHz procesorem, nechybí Bluetooth modul, FM rádio ani Wi-Fi či GPS. Bohužel tento model od HTC nepodporuje paměťové karty, útěchou může být integrovaná paměť 4GB. K počítači telefon připojíte přes miniUSB konektor, do kterého se připojují i dodávaná stereo sluchátka a také nabíječka. Nabíjet ho můžete ať už s PC tak i ze sítě. Když už jsme se dostali až k nabíjení, musím na závěr podotknout, že zde jsem našel slabinu a jak jsem se dočetl v různých diskuzích tak nejen já. Diamond je osazen baterií Li-Ion o kapacitě 900mAh, což je opravdu nechutně málo. Nikdo od takového telefonu neočekává týdenní výdrž baterie, ovšem s kapacitou 900mAh nečekejte více jak dva dny a to jen pokud ho nebudete využívat na 100%.

Komentáře (1)

  1. Scotty napsal:

    Vážně má miniUSB? Nemá extUSB? Nebo si to pletu s jiným modelem?

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.