Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Jak zkopírovat kontakty z Androidu na SIM kartu ?

Co se týče zálohování kontaktů, patřil jsem vždy mezi ty zodpovědné a měl jsem kontakty minimálně 2x, raději ale 3x (SIM karta, telefon a záloha v PC). Od doby co jsem přesedlal na Android a také díky častému zkoušení nových mobilů jsem si navykl na automatické zálohování kontaktů do svého Google účtu. Bez ohledu na SIM bez ohledu na telefon, jen se přihlásím na svůj Google účet a mám všechny kontakty v telefonu.

Teď jsem ale narazil na jeden nedostatek Androidu, který by mě ani nenapadlo, že někdy budu potřebovat a tím je překopírování kontaktů na SIM kartu. Před pár týdny jsem se změnou operátora neřešil kopírování kontaktů, protože jsem všechny měl v Androidu. Prostě jsem jen v den výměny prohodil SIM karty a fungoval jsem v klidu dál. Jenže teď potřebuji dát na pár dní SIM kartu do starého „blbého“ telefonu a zjišťuji, že android neumí překopírovat kontakty na SIM kartu. Android nabízí řadu importů a exportů (Telefon -> Google; Google -> Telefon; microSD -> Google; microSD -> Telefon; Google -> microSD;  Telefon -> microSD; SIM -> Telefon; SIM -> Google; SIM -> microSD) ale není k dispozici žádná volba pro přenos kontaktů na SIM kartu…

Co neudělá zhýčkaný uživatel androidu? Jde na Google Play a hledá aplikaci a já ji našel. Aplikace Copy to SIM card dokáže zkopírovat kontakty z telefonu na SIM kartu a to jak hromadně tak vybrané a také umožňuje dále s kontakty pracovat (editovat, mazat, vytvářet). Pokud tedy hledáte jak z Androidu dostat kontakty na SIM aplikace Copy to SIM card váš problém vyřeší stejně jako mně!

Komentáře (7)

 1. Honza napsal:

  Nefunguje to – píše mi to ,že simka je bloklá, což je nesmysl, protože s ní pracovat a vkládat a mazat kontakty jde – ne však přes tento debilní program

 2. Simona napsal:

  Funguje to,dělala jsem to ale celé dopoledne.Jelikož některé nejdou!!Bacha na kapacitu Sim card

 3. Simona napsal:

  Dííííííky za cennou radu

 4. bubobubo napsal:

  Ať jde celý android do prd..e.Nechápu jak takhle deblní systém mohl lidem učarovat.Je to jen komerce,o nic tu nikdy nešlo.Aby se nedaly kontakty kopírovat po jednom tam kde chci,to je fakt debilita hodna gratulace.Nejdřív jsem si myslel,že si ze mě někdo střílí,ale tohle je zlý sen.

 5. namorek napsal:

  Děkuju moc SUPER !!!!! vše šlo OK, už mám kontakty na SIM

 6. Jiří Černý napsal:

  Zasloužíte si medajli. Fakt. Koupil jsem si po letech „hloupý“ telefon do přírody a netušil jak přenést alespoň ty nejzásadnější telefonní čísla. Funguje to! Skvělé!
  Díky moc!

 7. napsal:

  Jde to i jinak.
  Jde to udělat i v mobilu 😉

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.