Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

O2 chystá příjemné překvapení od 1. dubna

Telefonica O2Telefónica O2 připravila ten nejhezčí velikonoční dárek pro všechny své zákazníky, kteří jsou připojení k internetu pomocí jejich ADSL linek. Od 1. dubna 2008 ruší limity pro přenos dat (tzv. FUP – Fair User Policy) u všech rychlostí služby O2 Internet ADSL.

Zákazníci tak již nebudou muset hlídat množství přenesených dat a obávat se zpomaleného připojení ke konci měsíce. Zůstává pouze možnost řízení toku dat v síti při jejím případném přetížení. Zrušení objemových limitů pro přenos dat platí pro nové i stávající zákazníky služby O2 Internet ADSL.

„Průběžným sledováním požadavků trhu a především díky novým technologiím implementovaným v síti jsme schopni přizpůsobit se rostoucím potřebám zákazníků. Proto jsme se rozhodli zrušit objemové limity pro přenos dat, jejich existence nadále není nutná,“ říká Matts Johansen, výkonný ředitel pro marketing společnosti Telefónica O2 Czech Republic a dodává: „Jde o další významný krok v postupném zkvalitňování datových služeb ADSL směrem k zákazníkům.

Toto počínání, jednoho z nejsilnějších hráčů na českém trhu poskytovatelů internetu, určitě zamíchá kartami. Chce nechce budou na to muset zareagovat i ostatní poskytovatelé, jak UPC tak karneva, ale i ostatní poskytovatelé, kteří stále ještě FUP uplatňují. Tento postoj se dal očekávat, bylo jen otázkou času, který větší poskytovatel se odhodlá jako první a nastaví nový trend.

zdroj: www.cz.o2.com

Komentáře (4)

 1. izmy napsal:

  Příjemná zpráva, jen ať i ostatní poskytovatelé zareagují na krok O2. Mimochodem FUP UPC zrušilo už dřív.

 2. mirecekp napsal:

  Děkuji za informaci ta mě unikla. Je to dobře, když půjde s kvalitou nahoru ten největší menší se musí přidat chtě nechtě!

 3. Lukhin napsal:

  To jsem moc rád, že jsem se toto dočetl, jelikož FUP a já jsme nikdy nebyli kamarádi a každou chvíli jsem čekal na začátek měsíce 🙂 Skvělý krok od O2.

 4. QuickShare napsal:

  Konečně 🙂 Ačkoli jsem nikdy s limitem neměl problémy, tak tuto zprávu vítám. 30 GB není mnoho a když se naskytl nějaký větší soubor, už jsem se rozmýšlel zda stáhnout či nikoli a záviděl jsem všem co mají net od UPC 😀

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.