Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Roamingy v akci

Jak již jsem psal v nedávno vydaném článku „Čas dovolených se blíží, operátoři již začínají lákat na ceny volání ze zahraničí.“ tak tomu je i nadále a tentokrát se k Telefonice O2 přidávají Vodafone a T-Mobile.

Co tedy připravil T-Mobile

T-MobileOd 1. července 2008 připravil T-Mobile pro své zákazníky výrazné zlevnění roamingových a datových přenosů v 26 zemích Evropské unie a třech státech Evropského hospodářského prostoru (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a sjednotí je s domácími cenami. Navíc MMS z 11 vybraných zemí budou stát uživatele zvýhodnění „Cestovatel“ stejně jako v Česku. Výrazného snížení ceny se dočkají i příznivci připojení k Internetu přes APN Internet, podniková APN nebo Blackberry zde dochází ke snížení ceny o 79% z 0,29 Kč/kB na 0,06 Kč/kB s DPH. Cena za přístup na WAP klesne také na stejnou cenu jako doma, tedy na 0,59 Kč s DPH. Uvedené ceny platí pro hlavní roamingové nabídky T-Mobile: Happy Roaming, roamingové zvýhodnění EU a Cestovatel.

Zajímavou nabídkou je také přejezd hranic bez přerušení hovoru.
Všichni klienti T-Mobile cestující do Rakouska se navíc mohou setkat s jednou technickou novinkou. Dosud bylo zvykem, že při cestě do jiného státu byl hovor při přejezdu hranic ukončen.

Od 30. května 2008, pokud při cestě do Rakouska započnou svůj telefonát na českém území, nebude jejich volání po překročení hranic ukončeno. Navíc bude jejich telefonát stále účtován podle standardního ceníku, nikoliv roamingového. Pozor tato novinka funguje i zpětně při přejezdu hranic z Rakouska do Čech. V případě, že zahájí telefonát u našich jižních sousedů, bude jim pokračující hovor roamingově zpoplatněn v Čechách! S touto nabídkou se můžete setkat na všech devíti silničních hraničních přechodech s Rakouskem.

Nyní se podíváme na roamingovou nabídku v podání Vodafone

VodafoneVodafone přichází se zcela změněnou strukturou stávajícího roamingového tarifu Vodafone Passport. Od 9. června budeme moci volat z jakéhokoli místa na světě do ČR pouze za cenu svého domácího tarifu plus spojovacího poplatku. A to bez ohledu na to, s kterým zahraničním operátorem budou volat. Celý svět je rozdělen do tří cenových zón. V první zóně najdete většinu turistických zemí, kam Češi převážně cestují z této země budete volat jak již bylo řečeno za stejné ceny jako doma plus spojovací poplatek, který v 1.zóně činí 20,-Kč v 2. zóně 50,- Kč a v 3.zóně 80,- Kč.
Přehled jednotlivých zón

1 Zóna Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie
2 Zóna Albánie, Austrálie, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Čína, Dominikánská republika, Egypt, Indie, Izrael, Jamajka, Kanada, Makedonie, Maroko, Mexico, Moldávie, Nový Zéland, Srbsko, Singapur, Sýrie, Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Vietnam
3 Zóna Afghánistán, Alžír, Angola, Argentina, Arménie, Ázerbájdžán, Bahrajn, Bangladéš, Bolívie, Brazílie, Burkina Faso, Dominikánská republika, Ekvádor, Filipíny, Gabon, Gambie, Gruzie, Guatemala, Honduras, Hongkong, Chile, Indonésie, Irák, Japonsko, Jemen, Jihoafrická republika, Jordánsko, Kambodža, Kazachstán, Keňa, Kolumbie, Korejská republika, Kuba, Kuvajt, Kyrgyzstán, Libanon, Libérie, Macao, Madagaskar, Malajsie, Maledivy, Mauricius, Mongolsko, Mosambik, Namibie, Niger, Nigérie, Nikaragua, Omán, Pákistán, Paraguay, Peru, Rusko, Salvador, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Srí Lanka, Tádžikistán, Tanzánie, Tchaj-wan, Thajsko, Uruguay, Uzbekistán

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.