Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Sponzor = volání na účet volaného

T-MobileOd 21. dubna 2008 začne T-Mobile poskytovat službu „Sponzor„, která bude umožňovat volání na účet volaného. Podstata je jednoduchá: kterýkoli zákazník T-Mobile si může nastavit až 5 vybraných Twist čísel, jejichž příchozí hovory bude hradit podle svého tarifu. Sponzor také může zvolit, zda bude platit příchozí telefonát vždy, když mu bude sponzorované číslo volat, nebo pouze tehdy, kdy je kredit volajícího nižší než 10 Kč. Nastavení a změny služby bude pro zákazníky zdarma.
Pro koho se Sponzor hodí
Službu mohou využívat všichni zákazníci T-Mobile, jak tarifní zákazníci tak ti s předplacenou kartou. Nastavení služby je jednoduché prostřednictvím SMS, hlasového automatu na 4603 či pomocí služby Můj T-Mobile. O veškerých úpravách je informován nejen sponzor, ale i sponzorované číslo. Nastavení a změny služby jsou zdarma.

Varianty služby
Zákazník se službou Sponzor si může zvolit ze dvou forem:
a) sponzorovat vždy – příchozí hovor je na účet volaného vždy, když mu vybrané číslo volá
b) sponzorovat jen při nízkém kreditu – telefonát je na účet volaného pouze vpřípadě, kdy vybrané číslo nebude mít dostatek kreditu (kredit volajícího bude roven nebo nižší než 10 Kč).

Pozor na …
Sponzor si musí dát pouze pozor na to, aby měl dostatečně vysoký kredit (u Twist zákazníka). V případě, že nebude mít dost prostředků, nedojde ke spojení, o čemž je volající informován. Také pokud jsou tarifnímu sponzorovi zablokovány odchozí hovory, sponzorovaný má smůlu – hovor se sice uskuteční, ale bude mu stržen z účtu.

Výhody této nabídky jsou zřejmé: místo komplikovaného prozvánění mohou rodina a přátelé s předplacenými kartami sponzorovi volat bez ohledu na svůj kredit. Děti se tak nemohou vymlouvat, že by „určitě zavolaly, ale neměly zrovna kredit“ 🙂 .

Více o službě najdete od 21. 4. na www.t-mobile.cz.

Komentáře (2)

  1. Sed napsal:

    To se hodí, např. když volám rodičům, tak mi to vždy položí a volají nazpět… 🙂

  2. mirecekp napsal:

    Přesně tuhle myšlenku to mělo plnit… převážně je to pro rodiče a jejich děti…

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.