Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Vánoce čtyřikrát jinak a s mobilem v ruce.

Vánoční stromek s logy operátorůVánoce se blíží, to už jsme asi zpozorovali všichni. A čeští mobilní operátoři už dokonce před několik dny. Začínají nasazovat svetry s jelenem, pouštět si pusy na špacír… Jak se v tom chaosu vyznat? Kterou že lákavou nabídku pro vás připravil ten váš operátor? Tak to se vám tady zkusím ve zkrácené podobě přiblížit. Ještě bych předem všechy rád upozornil, že tyto nabídky jsou také pro nové zákazníky, takže pokud vám končí smlouva u operátora, jenž se vám moc nezamlouvá, tak právě teď je ta pravá chvíle přejít k té „lepší“ konkurenci… 

Přeskočte rovnou na nabídku vašeho oblíbeného operátora:
Vodafone
Telefonica O2
T-Mobile
U:fon

Vodafone

Vodafone svojí nabídku pojal, jak už u něj také bývá zvykem, jednoduše a přesto kvalitně a pro všechny stejně.

Všichni zákazníci si tak mohou do 31.1.2009 aktivovat vánoční dárek „internet v mobilu“ na 6 měsíců zdarma. Zákazníci, kteří používají stávající datové tarify Připojení na stálo a Připojení na dlouho, si mohou aktivovat půlroční vánoční dárek v podobě slevy na své tarify ve výši 177 Kč měsíčně. Což je hodnotný dárek za více než tisíc korun a to pro všechny zákazníky, jak nové tak stávající, ať už na Vodafone kartě tak i pro tarifní zákazníky.

A co že vlastně je ten „Internet v mobilu“? Jde o výrazně zrychlené stahování internetových stránek do telefonu, údajně až šestnáctkrát. Navíc všechny stahované stránky budou automaticky optimalizovány pro prohlížení na displejích mobilních telefonů. Zároveň Vodafone spouští nový mobilní portál Vodafone live! a zásadně mění způsob, jakým bude internet v mobilu účtovat. Nové datové tarify, je možné používat i na předplacených kartách a jsou určené speciálně pro brouzdání na internetu přes mobil:

 

 • Vodafone Internet do mobilu na den (24h ) za 17 Kč na den (FUP 5 MB)
 • Vodafone Internet do mobilu na měsíc za 177 Kč (FUP 100 MB)

 

Telefonica O2

Telefónica O2 připravila tento rok vánoční nabídku, která zahrnuje jak oblast mobilních služeb, tak i oblast služeb pro domácnost. Od 1. listopadu získá každý zákazník při nové aktivaci vybrané služby speciální dárkový poukaz v hodnotě 3 000 Kč. Ten může čerpat k nákupu dalších služeb osobně nebo ho darovat pod stromeček svým blízkým.
Poukaz může obdarovaný uplatnit kdykoliv do 31. ledna 2009. Například při aktivaci tarifu O2 NEON S, nabízejícího kromě 40 volných minut do všech sítí i volání do vlastní sítě každý víkend bez omezení, nezaplatí s využitím poukazu po dobu deseti měsíců ani jeden měsíční paušál (nutno podepsat smlouvu na 24 měsíců).

Vánoční nabídku je možné využít také při přechodu z předplacených služeb nebo při aktivaci služby v kombinaci s pořízením nového mobilního telefonu. Dárkový poukaz v hodnotě 3 000 Kč získá každý, který si do 31. prosince 2008 pořídí jednu z následujících služeb:

Fixní služby O2TV, O2 Duo, O2 Duo Mobil, O2 Trio            

(všechny varianty těchto služeb)

Mobilní služby Noví zákazníci:O2 NEON L, O2 NEON XL, O2 NEON XXL – také ve variantách Basic           

O2 Internet Mobil, O2 Internet Mobil Plus – všechny varianty kromě O2 Internet Mobil 256

Stávající zákazníci:

O2 NEON L, O2 NEON XL, O2 NEON XXL

O2 Simple 600, O2 Simple 980, O2 Simple 1350, O2 Simple 1980

O2 Silver Max, O2 Gold Max, O2 Platinum Max, O2 Diamant Max

Prodloužené mobilní tarify s dotovaným telefonem:

O2 NEON L a výš (také ve variantách Basic)

O2 Internet Mobil, O2 Internet Mobil Plus – všechny varianty kromě O2 Internet Mobil 256

O2 Silver, O2 Gold, O2 Platinum, O2 Diamant

Získání poukazu je u fixních služeb podmíněno uzavřením smlouvy se závazkem na 12 měsíců, u mobilních služeb pak se závazkem minimálně na 24 měsíců.

T-Mobile

 • Bezplatné volání ve vlastní síti až po dobu dvou let pro nové i stávající tarifní zákazníky
 • SMS zdarma až na dva měsíce pro všechny uživatele Twistu
 • Speciální nabídky telefonů za zvýhodněné ceny

T-Mobile nadělí v letošním roce novým zákazníkům volání v rámci vlastní sítě zcela zdarma až na dva roky (tato nabídka platí od 1. listopadu do 31. prosince 2008 při podepsání smlouvy na 24 měsíců). Stávající zákazníci si obdobnou výhodu budou moci aktivovat za Bonus body z věrnostního programu T-Mobile Bonus. V případě nejvyšších tarifů si navíc zákazníci mohou zvolit, zda upřednostní dvouleté bezplatné volání v rámci vlastní sítě, nebo raději využijí volání zcela zdarma do všech mobilních a pevných sítí v ČR na jeden rok.

Běžné tarify*  Platnost benefitu 
 Kredit 150, Bav se, Bav se s Mých 5 1 měsíc
 T30, T80, Kredit 250, Kredit 450, Mých 5 2 měsíce 
 T160, Kredit 700 4 měsíce 
 T300, Kredit 1200 6 měsíců 
 T600, T1500, Kredit 2000 12/24 měsíců** 
 Tarify pro firmy*  Platnost benefitu
 Podnikatel 200 2 měsíce 
 T30, T80, Profi 120, Podnikatel 300, Podnikatel 600, Mých 5 4 měsíce 
 T160, Podnikatel 900 8 měsíců 
 T300, Podnikatel 1400 12 měsíců 
 T600, T1500, Podnikatel 2400 12/24 měsíců** 

* Platí pro standardní i HIT varianty.

O vánoční dárky v podobě bezplatných služeb nezůstanou ochuzeni ani uživatelé Twistu a T-Mobile Combi. Pokud si do konce tohoto roku jednorázově dobijí kredit částkou 400 Kč a více, automaticky získají na týden bezplatné odesílání SMS ve vlastní síti.

U:fon

Veselé Vánoce nám přeje taky zelený panáček U:fon. Nejmladší mobilní operátor na českém trhu, U:fon, nabízí standardně hovory i SMS ve své síti zdarma. Jako vánoční dárek pro nové zákazníky připravil speciální edici 2v1 svého tarifu Za 300 – druhý paušál je zcela zdarma a telefon vás vyjde na 1 Kč. Ovšem na své stávající zákazníky U:fon zapomněl

Pokud si pořídíte tarif Za 300 s voláním a SMS v síti zdarma a hovory do ostatních sítí za 3,90 Kč, druhý paušál je zcela zdarma! S tarifem tak dostane dva mobily, které spolu komunikují za 0 Kč a jejich pořízení stojí pouze 2 Kč.

Vánoční edice 2v1 Za 300 1. telefon 2. telefon
Paušál 300 Kč 0 Kč
Volání v síti ZDARMA ZDARMA
Volání do ostatních sítí 3,90 Kč 3,90 Kč
SMS v síti U:fon ZDARMA ZDARMA
SMS do ostatních sítí do/nad 250SMS 1,19 Kč / 1,50Kč 1,19 Kč / 1,50Kč
Telefon (smlouva 24 měsíců) 1 Kč 1 Kč
Telefon (nedotovaná cena) 2 000 Kč 2 000 Kč

Ceny jsou uvedeny vždy včetně DPH.

Nabídka U:fona je jednou z nejlákavějších. Mě osobně ovšem stále vadí ta nemožnost vybrat si telefon který chci já a né jeden ze 4 který mi nabízí operátor… To je velký nedostatek, kvůli kterému tento operátor trpí a trpět ještě nějakou dobu bude. Ovšem jeho nabídka cen hovorů je natolik lákavá, že i největšího nedůvěřivce to musí jednou zlákat.

Na závěr snad můžeme jen poděkovat a s heslem „Darovanému koni na zuby nekoukej.“ v klidu půjdeme užívat dárků co nám náš operátor nadělil.

Komentáře (2)

 1. anonym napsal:

  Prosim te,u vodafonu kdyz si aktivuju vanocni darek „internet na 6 mesicu zdarma v mobilu“Tak to po pul roku pouzivani budu platit 170Kč?Dik moc za odpoved!

 2. mirecekp napsal:

  to anonym: To by asi moc dárek nebyl, co myslíš? Tento balíček má hodnotu 177 a ty si ho můžeš právě na 6 měsíců aktivovat zdarma, poté tě bude stát 177 měsíčně

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.