Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Vodafone – Společenská odpovědnost

Společenská odpovědnost VodafoneVodafone je světová třída nejenom v mobilní komunikaci, ale i v tom, čemu se anglicky říká Corporate Responsibility, v překladu Společenská odpovědnost. V roce 2006 byl Vodafone Group v anketě organizace AccounAtability vyhodnocen jako firma číslo 1.

Základem společenské odpovědnosti jsou férové podnikání, ohleduplnost k životnímu prostředí a odpovědnost k lidem a komunitám okolo nás. Jak ale poznáte společensky odpovědnou firmu?

 1. Podniká nejen v souladu se zákony (to je přece samozřejmost), ale stanovuje si dobrovolně i vyšší standardy.
 2. Chová se ohleduplně k životnímu prostředí a snaží se minimalizovat své dopady na něj.
 3. Je přátelská k lidem, partnerům i okolním komunitám, vede s nimi dialog a podporuje prospěšné projekty a aktivity neziskového sektoru.

Zákazníci Vodafonu mohou v rámci zabezpečení mobilních telefonů aktivovat svým dětem například „Dětský profil“, který zamezuje přístupu k erotickému obsahu na portálu Vodafone live!, blokovat volání na čísla řídící se speciálním ceníkem (předčíslí 900, 906 a 909) nebo využít jeden z nástrojů Výdajů pod kontrolou. Vodafone, jako první operátor v ČR přinese v dubnu nejširší zabezpečení mobilního internetu tím, že rozšíří „Dětský profil“ i na zbytek internetu přístupného z mobilu. Operátor tak pokračuje ve své strategii měnit pravidla ve prospěch zákazníka.

Zabezpečení mobilních telefonů u Vodafonu:

 1. Dětský profil
  Každý uživatel portálu Vodafone live! si může v internetové samoobsluze nastavit Dětský profil, ve kterém je zablokován přístup k erotickému obsahu. Jako první mobilní operátor v ČR Vodafone umožní od dubna 2008 Dětský profil nastavit kromě portálu Vodafone live! i na zbytek internetu přístupný z mobilu. Pomocí klasifikace webových stránek respektované organizace Internet Watch Foundation budou blokovány podezřelé stránky.
 2. Blokace Premium SMS
  Pomocí blokace celé sekce Premium SMS zamezí zákazník volání na čísla s předčíslím 900, 906 a 909, tedy čísla řídící se speciálním ceníkem. Od června 2008 pak bude možno při nastavení Dětského profilu zablokovat i vybrané služby Premium SMS a Audiotex.
 3. Další nástroje pro výdaje pod kontrolou
  • Chytrý přehled: zákazník může kdykoliv snadno a zdarma zjistit kolik zatím protelefonoval na telefonním čísle i celém zákaznickém účtu
  • FlexiLimit: zákazník je zdarma informován SMS zprávou, jestliže překročil částku, kterou si nastavil
  • FlexiStrop: jestliže zákazník dosáhne stanoveného volacího stropu, sim karta mu je automaticky zablokována a bude fungovat pouze pro přijímání hovorů a SMS zpráv

Zdroj www.vodafone.cz, více informací naleznete na www.vodafone.cz/odpovednost.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.