Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Aljaško poraď :-(

Aljaška AlaskaNikdy mě snad nic nehlodalo víc než nabídka, kterou jsem dostal, odjet na léto na Aljašku. Poznat nové lidi, zažít spousty zážitků, na chvilku vypadnout z toho českého blazince a když to dobře dopadne, tak si i vydělat nějakou tu korunu (pokud dolar nepadne na deset korun). Jenže se vším tímhle se nese i spousty méně pozitivních vlastností, jako například velké počáteční náklady, strach z neznáma a v mém případě strach z pohovoru při žádosti o vízum. Slyšel jsem několik názorů a verzí, teď si v tom jen udělat pořádek a správně se rozhodnout. Obětovat peníze a pokusit se záhadně doučit Aljaštinu 😀 (v podtextu čti angličtinu) a vízum udělat.

V podstatě jsem rozhodnut na 90%, že prostě chci někam do zahraničí. Názor: „Jsme mladý, musíme si užívat a poznávat svět dokud to jde.“ mluví za vše.

Mé rozhodování je o to lehčí, že ti kteří mi tuto nabídku dali jsou kamarádi a mohu jim věřit. Ovšem jejich příběhy se různí. Jeden dostal dobrou pozici a spolupracovníky, tim dalším se již tolik nezadařilo, horší práce i kolegové, ovšem celkové nadšení z Aljašky bylo ohromné. Nikdo z nich nakonec nepřijel s prodělkem, ale všichni se tam chtějí vrátit. Aljaška je upoutala natolik, že už jinam nechtějí. Jejich vyprávění je více než lákavé…

A proč vám toto vlastně vůbec píšu. Je to z důvodu, že kamarád, který mě tam chce vzít s sebou připravil takovou menší prezentaci, kde si můžete představit jak taková práce na Aljašce v továrně na zpracování lososů vypadá.

A pro ty z vás, které by to zaujalo stejně jako mě, je zde nabídka, vydat se společně s námi na dobrodružnou cestu za poznáním zamrzlého kontinentu. Prezentaci o práci na Aljašce najdete na adrese http://alaska.mirecekp.net.

Komentáře (5)

 1. Habitat napsal:

  Mirecku jed! Vim, ze anglictina neni tvoje silna stranka a jelikoz na AK potrebujes spis ruce nez jazyk, tak to musi byt jasna volba. Douc se a priste zkus neco zajimavejsiho. Na AK teda definitivne nejedu :(. Na 95% letos Provincetown, MA kousek od bostonu.

 2. Evča napsal:

  Zajímavé, jen jeď, mimochodem jak se dělá vízum?

 3. mirecekp napsal:

  to Habitat: Vždyť víš že chci, jen ten strach… ale snad to zvládnu.

  to Evča: Já nevím já mohu jen tlumočit vyprávění, zatím jsem ho nedělal. Ale co jsem slyšel tak je to pohovor v angličtině, kde se ptaj co tam budeš dělat, kde a jestli tam nahodou nechceš zůstat… Ale fakt nevím, a právě o to víc se bojím.

 4. Nelanie napsal:

  hm, tak podle tý prezentace…hm, vypadá to docela drsně…ale jako fanynka Mužů na stromech…hlasuju PRO Aliašku…:)

 5. Oťas napsal:

  Heleď, pokud ti nedopadne pohovor nebo tě odradí drsná práce, tak z vlastní zkušenosti doporučuju práci na N.Zélandu – krásná příroda. pohodový lidi, práce na čerstvým vzduchu (jabka, ovoce, zelenina) nebo ve městech po restauracích atd.
  Já byl na tom s Aj na stupnici od 0 -100 tak na 10tce a pravdou je že místní se fakt snaží ti porozumět co chceš říct…no a přes sezonu potkáš ve městech i dost čechů co ti poradí co a jak kdybys netušil 🙂
  Vízum si uděláš přes pobočku student ag. a můžeš frčet 🙂

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.