Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Chytrý mobil z Číny se už moc nevyplatí

Asi před měsícem jsem si objednal přes dealextrem.com chytrý mobil bohužel díky české poště je to již více než měsíc co na telefon stále čekám. Že jsem si neobjednal žádný zázrak, jsem věděl od samého začátku, přeci jen v případě telefonů z Číny se hraje hlavně na cenu a kvalita už je také na přijatelné úrovni. Ale navíc telefony nabízejí několik bonusů navíc, jako příjem DVB-T nebo dual sim kvůli kterému jsem si tento telefon objednal. 

Poté co Vodafone představil nejlevnějšího smartphona Vodafone 858 Smart s androidem, jsem drobet své objednávky z Číny litoval – jednak ten z Číny byl dražší a také ta případná reklamace nebude nejlehčí. Objektivněji to porovnám, až budu mít ten můj objednaný kousek H3000 v ruce a budu to moc posoudit, hlavně jak rychlý/pomalý bude. Nejvíce se těším na dual sim, jelikož obě sim karty mohou být současně na příjmu, ne jako má první a zatím jediná dual SIM Nokia 3310 🙂 kde umožňoval vložení 2 sim karet speciální kryt, ale stejně vždy jen jedna SIM karta mohla pracovat a druhá byla vypnutá… od té doby stále čekám na adekvátní mobil, jenže u nás se taková telefony prostě neprodávají a když jo tak mají dalších X nevýhod.

Komentáře (4)

 1. Reep napsal:

  Docela by mne zajímaly zkušenosti s H3000. Poikud je možné sepsat základní výhody x nevýhody byl bych moc rád.

  Díky

 2. Markéta napsal:

  Dobrý den, chtěla bychse zeptat, nerozumím tomu,ale hodně čínských prodejců má u telefonů napsáno , že napodporují 3g sítě a tak, to znamená, že naše sim tam nejdou?

  • mirecekp napsal:

   Markéto české SIM tam půjdou a dokonce budou fungovat, pouze telefon nepotporuje rychly internet 3G – ale mnohé čínské verze místo toho mají dokonce podporu modernějšího LTE to ale v čechách není téměř nikde… takže jde opravdu jen o datové připojení.

   • Markéta napsal:

    Můžu poprosit o radu, vidím ,že máte zkušenosti. Já takový jeden podobný vlastním, ale i když tam sim vložím objevuje se mně insert sim…tak nevím ,kde jae zakopaný pes 😀

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.