Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Co dokáže jeden článek

Současný několika denní článkový půst, který panoval zde na mičkovip.net byl zapříčiněn úzkostí, že už asi jen těžko někdy překonám to, co se mi povedlo s článkem jak naladit českou MTV. Poslední dobou se čím dál tím víc snažím ponořit do problematiky SEO a zjišťuji, že ani z daleka to není jen o kvalitních a validních kódech nebo o nějakých zpětných odkazech.

Naopak bych mohl tvrdit, že základem je stručnost a věcnost, prostě sdělit těm co hledají přesně to co hledají o čemž v podstatě je myšlenka internetu (myšlenka z jiného století než je nyní, takže na facebook nemyslete) a to co vám poblázní měřič návštěvnosti je jen a jen vhodné načasování.

Nyní bych byl drobet konkrétnější k článku, který jsem zmínil o několik řádek výše. Všichni víme, že v neděli 29.12. zahájila vysílání česká MTV. To co mě přivedlo k článku byl fakt, že jsem potřeboval najít informace jak ji naladit a na oficiálních stránkách mtv.cz jsem našel jen informaci „zeptejte se svého poskytovatele“, to byla informace nad zlato. Vycházel jsem z předpokladu, že většina zadá adresu MTV.cz a tam najde jak ji naladit, jenže pokud tuto informaci nenajdou jako já tak přijde na řadu google nebo seznam, jenže i zde to byla bída (v pátek 3 dny před zahájením vysílání) takže pro mě nebylo nic jednoduššího než vlézt na parabolu (parabola.cz – zde najdete veškeré informace o satelitním vysílání) potřebné údaje si dohledat a napsat krátký článek s potřebnými údaji k nalazení české MTV. Jaké jsem zvolil titulky a nadpisy to nebudu komentovat, to se můžete podívat, jednoznačně jsem se snažil drobet optimalizovat i text.

GoogleAnalytics-mirecekp

Ovšem teď to nekončí, sice google mě během dvou hodin po napsání článku a dotazu „jak naladit českou MTV“ usadil na první místo a dodnes tam jsem. U seznamu to bylo krapet komplikovanější, vím že stránky mé úrovně indexuje maximálně jednou za den spíš jsem ale počítal, že přijde až po 2 dnech kdy už bude článek pasé… takže jsem musel článku pomoct a poslat ho na servery mediablog.czlinkuj.cz i na facebook. Mediablog byl zaindexován seznamem podstatně rychleji a na seznamu se objevil na prvních postech, takže většina návštěvnosti ke mně tekla přes něj, nyní už se na seznamu vyskytuji na různá spojení na různých místech. Ale v den začátku vysílání tedy v neděli 29.11. byla návštěvnost, oproti běžným cca 200-300, 2182UIP. To byla ta nejkrásnější odměna!

Zde pro zajímavost ještě nějaká data z Google Analytics za období 29. – 30. 11. (tedy dva nejvíce aktivní dny)

Zdroje návštěvy Návštěvy
1. seznam / organic 1 656
2. linkuj.cz / referral 873
3. google / organic 769
4. mediablog.cz / referral 165
5. (direct) / (none) 125
6. postuj.cz / referral 105
7. search / organic 61
8. vybrali.sme.sk / referral 56
9. facebook.com / referral 19
Klíčová slova Návštěvy
1. jak naladit mtv 1 255
2. jak naladit mtv cz 187
3. www.mtv.cz jak naladit 149
4. jak naladit české mtv 64
5. jak naladit mtv.cz 59
6. jak naladit mtv v česku 41
7. jak naladit českou mtv 29
8. mtv jak naladit 24
9. mtv.cz jak naladit 23
10. naladit mtv 23
11. jak naladit ceske mtv 22
12. mtv cz jak naladit 21
13. mtv naladit 15
14. naladit mtv cz 14

Plus dalších 400 mutací klíčových slov, které ovšem zadal mnohdy jen jediný člověk.

Komentáře (12)

 1. Janaa napsal:

  Tak to je mazec správnej článek ve správnej čas a návštěvnost min. 10x nahoru.. 🙂

 2. Miridia napsal:

  Jo to je super zjištění, ale na jak dlouho? Tohle je jednorázová záležitost, nocméně to vydrží nějakou dobu a pak to bude postupně klesat. Úspěch je i pokračováním toho , co se Ti povedlo s MTV:-), tedy publikovat podobné články co nejčastěji…

  • mirecekp napsal:

   Osobně jsme ani nepočítal, že taková návštěvnost vydrží, nyní téměř po týdnu už je to na standardu pod 300 UIP/den, podobně se mi to povedlo před několika měsíci když spustili Primu Cool 🙂 to samé ale v menším z Barandovem… Podobné články publikovat budu nejen že zaručí super trafic na pár dní, ale i si s tím drobet snažím dělat jméno a když budou lidé příště hledat podobné téma a najdou moje stránky tak si neřeknou „co to je…“ ale řeknou si jo tady jsem našel jak naladit MTV atd…

   Hlavní myšlenkou bylo jak i z nuly by se dal start up projekt rozjet ze dne na den, pokud by to mělo něco co by tam ty návštěvníky donutilo se vrátit…

 3. BadGuy napsal:

  Dobře ty! To je sen každého bloggera, nejlépe by bylo takové články psát pořád:-)

 4. HC napsal:

  Gratulace. Kromě faktorů, které zmiňuješ, je také důležitá kvalita Tvého webu. Kdyby jsi s podobným záměrem udělal nějakou jednorázovou MFA, určitě by jsi tak neuspěl.

  • mirecekp napsal:

   No v takovém případě myslím že to je sporné, mám zkušenost s MFA webem online seriálu, který mi udělal podobnou šou… Ale bylo to tím že to byla novinka, postupně to upadlo do návštěv řádu desítek vyjma dnů vysílání (1x týdně 3-4 stovky).
   Nadpoloviční věčinu udělá načasování a pár originálních textů plus nějaké seo…registrace do katalogu, nakup odkazů… měcís pře vysíláním začít s webem a v den vysílání(a minimálně několik týdnů poté) jsi král…

   Hodně všeobecno řečeno, nechci se o tom moc rozpovídat!

 5. Miroslav Holec napsal:

  Rozhodně nebudu polemizovat nad úspěchem. Problém je spíše v tom, jaké návštěvníky jsi na svůj web dostal a zda se stanou věrnými návštěvníky. Jednorázový nárůst udělá vždy radost ale mnohem větší radost udělají dobré konverze a splněné cíle (noví RSS odběratelé, followers na Twitteru atd.).

 6. puerh napsal:

  Výborne načasované a myslím že nejaké to percento návštevníkov sa určite ešte vráti.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.