Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

HTC TyTN II naživo

HTC TyTN IIJak už jsem psal v článku „Přišel čas na změny„, tak jsem opravdu vyhrál mobil (smartphon nebo komunikátor nazývejte to jak chcete) HTC TyTN II. A čím že jsem si to zasloužil? To už radši rozebírat nebudu jelikož závist je opravdu česká vlastnost. Prozradím jen, že to bylo v soutěži o „Příspěvek měsíce“ na stránkách partner.vodafone.cz .

HTC TyTN II je určitě špičkou současných top žebříčků mobilních telefonů, ale je to mobil jen pro opravdové mobilní gurmány. Osobně bych ho nezařazoval jako mobil pro manažery. Možná z hlediska, že tato předražená hračička opravdu umí na co si vzpomenete a co neumí doinstalujete, ale z hlediska kohokoliv kdo by tento mobil měl opravdu využívat jako manažerský mobil, řekněme třeba k psaní několika emailů denně, je to za trest. Tlačítka jsou díky výsuvné QWERTY klávesnici poměrně velké, ale pořád to není ono. Než napíšete několik vět, tak to chvilku potrvá. Pokud třeba chcete napsat jen SMS o několika znacích, nemusí se vysouvat klávesnice, ale postačí nám jen virtuální klávesnice na displeji. Pomocí prstů nemáte šanci, musí přijít na řadu dotykové „pero“ (stylus) a i s tím musíte byt dost přesní což mě osobně dělalo pěknou chvilku problém.

Co všechno tedy HTC TyTN II ukrývá pod povedeným designem:

 • výkoný operační systém Windows Mobile 6.0 Professional
 • poháněný procesorem Qualcomm® MSM 7200, 400MHz
 • datové služby GPRS, EDGE, 3G a HSDPA
 • na internet můžete také přistupovat pomocí technologie Wi-Fi
 • GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 Mhz + Tri-band UMTS 850 / 1900 / 2100 MHz
 • GPS s navigací TomTom Navigator 6 (možno stáhnout mapu jednoho města zdarma)
 • dotykový displej, typu TFT, rozlišení QVGA (240 x 320), 65 tisíc barev, úhlopříčka 2,8 palce
 • fotoaparát 3 Mpx s makrem
 • Paměť 256 MB ROM, 128 MB RAM a slot pro paměťové karty microSD
 • s PC můžete komunikovat pomocí USB 2.0 nebo Bluetooth 2.0
 • a nakonec velké množství softwaru s možnosti doinstalace díky WM jmenujme například: Microsoft Office Mobile, prohlížeč PDF souborů Adobe Reader, kalkulačka, kalendář, budík, Microsoft Internet Explorer …

Jednou větou bych HTC TyTN II charakterizoval takto. Má vše na co si jen vzpomenete, snad jen radio chybí, ale osobně na volání radši použiji menší a skladnější mobil, na surfování a práci s dokumenty raději použiji notebook. Mobil je mobil a notebook je notebook, hračka opravdu pěkná a výkoná, ale využít naplno to co poskytuje není jednoduché.

Do odborné recenze jsem se nepouštěl, tich již bylo sepsáno několik. Pokud vás opravdu zajímá, můžete si jí přečíst například na stránkách www.mobilnet.cz .

A pro nevěřící tomáše (Vaška a Juru) přidávám fotku mého balíčku.
HTC baliček s výhrou od Vodafone

Komentáře (6)

 1. Dash napsal:

  Na SW klávesnici se dá psát prsty i za chůze (osobně jsem schopný psát prsty bez překlepů za normální plynulé chuze), při dobře nakalibrovaném displeji. HW QWERTY je řešená jinak než u mého Wizarda, ale má větší a měkčí tlačítka a tak si myslim, že bude, už takhle pohodlné psaní, ještě pohodlnější (TyTN II jsem měl v ruce jen 30minut). Ale je to jenom můj názor, který vznikl za půl hodiny.

 2. mantisa napsal:

  TyTN II si taky chci pořídit, ale asi to ještě počká. Každopádně gratuluji k výhře a přeji at slouží.

 3. mirecekp napsal:

  to Dash: Za chůze tak to jsi dobrý. Popravdě se na hladký displej, kde neni žádný „záchytný bod“ abych se zorientoval kde mačkám není. A za chůze sledovat a snažit se prst namířit na SW klávesnici s tlačítky o velikosti 4×4 milimetry je pro mě tedy dost honička… Ikdyž kolikrát se až divím jak je to vyřešený, že položím prst na SW klávesnici zakreji tak 8 tlačítek a opravdu zmáčknu to co jsem chtěl 🙂

  to mantisa: Děkuji moc snad se s ním naučím a sloužit začne… zatím je to jedna velká lekce ovládání 🙂

 4. Evča napsal:

  Fakt jsi to vyhrál, blahopřeji, uživej podpory, včetně naší.. 😉

 5. Bednee napsal:

  Ja pouzivam pro psani za chuze PocketCM Keyboard: http://www.pocketcm.com/

 6. carnero napsal:

  Gratulace a ať dobře slouží chytrá cihlička 🙂

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.