Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Jak jsem si užil tandemový seskok

Je to asi necelý měsíc kdy jsem absolvoval tandemový seskok na sportovním letišti v Příbrami. Původně jsem chtěl napsat článek ihned, ale nějak jsem se klepal:-) Tak jsem to odkládal a odkládal, až na to teď přišla vhodná chvilka.

Na seskok jsem jel v neděli 26.7.2009, původně jsme si ani nechtěl dávat oběd, ale přece si nebudu odtrhávat od huby… Do Příbrami to od nás byla hodinka cesty, proto jsme vyrazili v čas.

Na letišti panovala suprová atmosféra, hned po našem příjezdu začali „dopadat“ parašutisté, ať už sólo nebo tandemy. To co předváděli samotní parašutisti, to mě docela polekalo, byl to neskutečný šupec, ale bylo vidět že už mají několik seskoků za sebou a dosedali na zem jeden po druhém na vyznačené místo. Parašutisté s tandemem byli „pomalejší“ a let si tak říkajíc užívali.

Tak jsem vyděl první tandemové seskoky a šel jsem se nahlásit. Po 20 minutách jsem šel na kratší školení, kde si nás parašutisté rozdělili a navlíkli nás do kombinézy a postrojů. Po chvilce přistálo letadlo a šlo se na věc, překvapila mě rychlost, s jakou s námi to letadlo vystoupalo až do 4 km. Po chvilce se šlo na akci, kluci si to fakt užívali a s vtípkama si jen tak vyskakovali z dveří letadla. Když došlo na mě došli jsme s „mým“ parašutistou na kraj dveří, zavěsil jsem se na něj a ani jsem nestihl říct že se bojím a že to vzdám a najednou koukám už se motám mezi mraky… Byl to největší adrenalin!!! Po chvilce jsme už padali závratnou rychlostí a pěkně jsem si prohlížel okolí, nádhera. Po necelé minutě se otevírá padák a pak už si jen v klidu užíváte zhruba 5 minut letu na padáku, což je dovršení toho nádherného zážitku.

Přistání na zem bylo tak pohodlné, jako když doma usedám k TV 🙂 ne vážně! Poděkoval jsem, odstrojil se, dostal jsem certifikát o překonání vlastního strachu, k tomu tričko na památku a téměř neschopný řídit s tlukotem srdce a úsměvem na tváři jedu zase domů do rodné hroudy.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.