Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Jsem jedním z nich… už také dělám foto se selfie tyčí

Ještě před měsícem jsem byl ten, kdo se lidem pobíhajícím s klackem v ruce (na konci klacku s telefonem) posmíval, ale už několikrát jsem byl rád, že jsem v batohu selfie tyč mě také. A jak jsem ji tak začal používat poznal jsem zásadní rozdíly… Viděl jsem selfie tyč od „stánkařů“ za dvě stovky a proti tomu kvalitní, bytelnou hliníkovou selfie tyč s cenovkou pod 7 stovkami. A rozdíl v tom opravdu je a já vám řeknu jaký…

selfie-tyc-fixed-celly-huawei

K přímému porovnání mám 3 kousky, všechny se připojí k telefonu přes Bluetooth. Levá (bílo-zlatá) je reklamní vzorek od Huawei, uprostřed nejmenší Italská značka CELLY a vpravo masivní česká FIXED.

  1. vlevo byla zdarma 🙂 je to dárek k telefonu od Huawei – rozkládá se do 3 kusů – je to nepraktické „zámky“ po pár rozebrání jsou už volné, po rozebrání dosahuje velikosti té uprostřed, na tyči je více tlačítek než-li použijete +/- k zoomování jsem nikdy nepoužil – power tlačítko se dá řešit delším podržením – jako to je běžné u jiných selfie tyčí – uchopení telefonu v čelisti je bez problémů. Pokud vytáhnu teleskopickou tyč má slušný 1m délky, ovšem pokud je na konci telefon, tyč se prohne jako prut na ryby..
  2. Celly selfie tyč je perfektně skladná, při natažení má také cca 1m – minimalizace tlačítek je rozhodně plus, poutko na ruku je jistota – obzvláště když se také nepatrně tyč při plném vysunutí prohne, maximálně chválím skladnost bez rozebírání
  3. To nejlepší nakonec, FIXED tyč – je vizuálně robustní – není ale těžká! – není to prcek do kapsy, ale o to jistější je úchop v ruce pokud ji vysunete na maximální délku, která je rovněž lehce pod 1 metrem. Čelist na úchop telefonu se mi nezdá na první pohled tak jistá jako u Celly tyče, ale nestalo se že by se telefon pohnul – uvidí se časem. Opět potěší poutko na ruku, jako pojistka, navíc je v rukojeti standardní stativový závit. Perlička na konec – čelist, která uchopuje telefon lze sundat a pod ní je „pant“ kompatibilní s držáky  kamer GoPro, takže tuto FIXED tyč klidně můžete použít i pro hrátky s GoPro kamerou !!

Pár grupen selfíček z mojí S6

Produktové video favorita – Fixed Selfie Tyč

Pokud se ptáte kde ji koupit – tak třeba na F-mobil.cz je k mání ve všech 3 dostupných barvách s dopravou zdarma.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.