Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Jsem student, ne pamťová karta !

knihypametovkaTak tímto článkem mi zimmi (článek již není dostupný odkaz byl smazán) pěkně nadzvedl mandle 🙂
Přesně den po tom co jsem napsal ve škole maturitní slohovou práci (také na toto téma), jsem si tohle přečetl na stránkách zimmiho. Jsem fakt zvědav jak mi ta seminárka dopadne, ale to není podstatný. Tohle je podle mě určitě nemalý problém, ale mělo by se to říkat učitelům a ne psát na blogách, kam právě ti zainteresovaní stejně nikdy nedokráčí.
S jeho názorem jsem v rozhořčení ihned po přečtení článku naprosto souhlasil, aby taky ne když se šprtam jak blázen literaturu, která je pro mě za trest, abych se vůbec k maturitě dostal.
Ale po uklidnění hormonů ( a po dvojce z referátu z literatury 😉 )jsem si přečetl a vyslechl názory jiných a svůj názor drobet poupravil.
Určitě není to pravé nutit Nás studenty šprtat opravdové blbosti, ale kdo rozhodne co bude tou „opravdovou blbostí a zbytečností“ ?
Určitě je dobré že žáci v českých školách mají širší přehled než třeba jinde, ale zůstane ten přehled i po odmaturování nebo to jen bude nadrcená látka k maturitě, kterou zapomeneme ihned na mazci po odmaturování?
Neexistuje lepší způsob jak získat širší přehled? Bezbolestně a na delší dobu?
Kompromis?
Co myslíte?

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.