Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Kvalitu 40“ SmartTV nejvíce ocení děti :)

Když jsme doma poprvé vybalil novou čtyřiceti palcovou chytrou TV tak jsem dost valil bulvy co všechno to umí, ale hlavně jak je obrovská. Netrvalo to dlouho a nějak jsem si zvykl, že dítě v TV je velké jako náš Ríša, který vedle pobíhal:).

Člověk se ale nabaží a po týdnu jsem prakticky nevyužíval nic „extra“, užíval jsme si kvalitní a hlavně velký obraz. Co mě bavilo nejvíc, je funkce AllShare. Díky AllShare můžete propojit veškeré kompatibilní (čti Samsung) zařízení. Ať už si prohlížíte fotky na smartphonu nebo koukáte na seriál na tabletu, prostě stačí jeden klik a místo na obrazovce tabletu nebo telefonu koukáte na SmartTV. Bez jakéhokoliv zaškobrtnutí nebo zaseknutí se pěkné přehrál celý film z tabletu na TV, doma mám v podstatě průměrný WiFi g router, takže vysoký nárok na datový tok kladen není a lze to využívat na současném domácím „intranetu“ 🙂 

Další „vychytávka“ z donucení, jelikož baterky v ovladači stávkovali, jsem si stáhl aplikaci do mobilu, konkrétně SamyGo Remote, který nahradí plnohodnotně dálkové ovládání, jedinou podmínkou je aby TV byla připojená do stejné sítě jako mobil – což u domácího použití je snad vždy.

Pro mě jako konzumenta filmů a seriálů jsem nevyužíval prakticky žádnou z aplikací. kterou tahle TV disponovala, připojovat se na Facebook nebo Twitter víckrát než jednou na zkoušku přes TV mi přijde fakt uchylný… Ani surfovat na TV mi nešlo pod kůži, televize je u mě synonymem multimédií, tedy filmy, seriály a TV pořady, to zvládá bravurně, velkým plusem podle mě je právě AllShare, pak funkce TimeShift, online videopůjčovnu jsem si bohužel kvůli pomalému internetu neužil.

To nejlepší na konec, krom dalších cca 20 aplikací zde byla aplikace YouTube, ta samozřejmě uměla přehrávat a vyhledávat videa ze serveru YouTube, to bylo u nás za necelé 2 měsíce nejvyužívanější a to hlavně našim malým Ríšou, kterému jsme ukázali krtečka a další večerníčky, kterých je na YouTube opravdu požehnaně (červený traktůrek a matýsek a jája byly největší hity, které musíme nyní sledovat každý večer před spaním 🙂 ) Ten přechod zpět na takřka poloviční rozměr TV byl znát a nejvíce ho oplakal právě Ríša a nyní se musí začínat učit zase s novým zařízením.  🙂

Komentáře (1)

  1. mirecekp napsal:

    No a jestli jsem dobře pochopil ACTA tak Samsung bude mít problém… zpřístupňuje obsah (YouTube) kde jsou nahrané nelegální videa – kdo nechápe oč jde tak doporučuji klik na banner v pravém sloupci nahoře! ACTA – fuck!

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.