Miroslav Pešťák bloguje

Novinky ze světa internetu, telekomunikací a všeho o co se zajímám.

Minimalizace kamer mě děsí

Samsung full HD videokamera HMX-Q20Nikdy jsem nebyl milovníkem domácích videí, raději mám fotky. K jinému názoru mě nedonutila ani kamera Samsung HMX-Q20, kterou jsem měl na testování.

Jelikož nejsem fanda videa asi nedokáži dostatečně ocenit kvalitu videa, která bez pochyby u HMX-Q20 je. Ale když to porovnám s kvalitou videa z foťáku samsung NX11 žádný extrémní rozdíl nepozoruji. Kdežto porovnat fotku z této kamery s fotkou z NX11 to je jak porovnávat Felicii a Superb (drobet toho Škoda slangu 🙂 )

Hodně mě asi odrazovala i velikost, přeci jen i u foťáků jsem raději, když dobře sedne do ruky. Samsung HMX-Q20 padne leda do malých rukou, byť jeho velikost nemá vliv na kvalitu pořízeného videa. Ta minimalizace by v určitých případech podle mě měla končit. Je sice fajn, že se kamera v pohodě vejde do každého batohu, ale také se snadno ztratí nehledě na manipulaci. Představa, že bych natáčel nějaké video kamerou třeba o velikosti tužkové baterky nebo propisky je děsné. Ale přes to všechno musím ocenit poměrně rychlé „probuzení“. Kamera je během hodně krátké doby připravená natáčet, takže i „momentky“ jde zaznamenat vcelku rychle.

Pošlete svůj komentář

Komentáře vyjadřují názory jejich autorů a nemusí vyjadřovat stanovisko autora článku.